( Adamyno | 2020. 10. 08., cs – 22:07 )

Sok mindenre képesek, van ami gyártóspecifikus de szerintem ebbe kár mélyen belemászni mert vannak mindkét oldalon olyan feature-ök, amik a másik oldalon nincsenek meg. Elég ha csak az NFC-re gondolunk, ami már nem új technológia, viszont almáéknál nem régóta ismerik. Egyszer elgondolkodtam azon, hogy lightning kábel nélkül simán eléldegélek. Na de micro vagy/és type-c usb kábel nélkül már nem biztos, hogy olyan boldog lennék. Egyik húsvétkor elhagyta a tesóm az iPhone töltőkábelét. Ünnepnapon mi van nyitva? Semmi. Max benzinkút. Végigjártunk mindent a környéken, de mindenhol csak usb kábelek kaphatók. Nem is értem, de ez is érdekes. Gondolom valami licensz díj oka lehet. Én azóta wireless töltöm a telómat még a powerbankról is.

Emellett a KDE/GS connectnek is sokat érdekes funkciója van (pl. touchpad/keyboard funkció a csatlakoztatott számítógépen - oda-vissza).

Kizárólag saját vélemény:

-Cross-device clipboard kimondottan zavarna.

-Okosórás feloldást nagyon nem tartom biztonságosnak. Esetleg második faktornak elfogadnám. Ha meg a kényelem volt a cél, azt sok más módon is meg lehet oldani.

-1 bluetooth füleshez általában több eszköz is csatlakozhat, tudomásom szerint ez az idők kezdete óta így van.

-Telefon/tablet appok natív futtatása: abszolút nincs igényem arra, hogy a tégla méretű ikonokat egérrel, billentyűzettel birizgáljam. Amire kell, arra jellemzően van is asztali kliens és fordítva. Ha valakinek nagyon ez hiányzik többféleképpen is meg tudja oldani.

Olyan valószínűleg nem lesz, hogy egy androidos okostelefonnal pontosan azt tudd csinálni out of box, mint egy iPhone-nal, mert akkor az is iPhone-nak hívnák. Az viszont elképzelhető, hogy vannak olyan feladatok, amikre létezik többféle megoldás és kiválaszthatod a neked tetszőt. iOS esetén csak az van amit kapsz. Ha valami nem tetszik, nem igazán van választási lehetőséged. Akinek ez a zárt világ megfelel, megértem. Én mindig is lázadó voltam és az az első dolgom egy ilyen kütyüvel, hogy mit hogyan lehet másként csinálni. Apple készülékek esetén sokkal nehezebb a dolgokat másként csinálni, mint ahogy azt Cupertinoban kitalálták.

Android esetén hasonló szoftveres ökoszisztémához nagyon széles hardveres palettáról választhatunk. Ha akarom, kijelzőbe épített ujjlenyomat olvasóm lesz, ha akarom oldalsó, ha akarom akkor első vagy hátsó. Ha kell, van OLED paneles készülék, ha kell akkor IPS. Van 5000mAh akkus, van 2500-as. Van vékony, pici, nagy, káva nélküli, van vízálló, van (újra) többféle fizikai billentyűzetes és vannak moduláris készülékek. Van szétcsúsztatható, van kinyitható, sima tégla, kiugró kamerás, kijelzőbe épített kamerás, optikai zoomos, 108 megapixeles, hőkamerás, lézeres távolságmérős meg még szerintem étcsokis verzió is. Ja meg nagyon olcsó és nagyon drága is. Ami nem minden esetben tükrözi a készülék tudását, mert az olcsók között is találni igen jól használhatót és a drágák között is van kutyadobáló. Az iPhone ilyen szempontok alapján is kötött. Nagyon. Azt már le sem merem írni, hogy ha akarom, ott az F-droid áruház vagy bármi más. iOS esetén gyakorlatilag nulla lehetőséged van az App Store-on kívül.