ESP táplálására legegyszerűbb egy Li akku a maga 3,7 voltjával. Kell hozzá egy LDO, de az AMS 1117 nem jó, túl nagy rajta a feszültségesés, meg nagy a saját fogyasztása is. Legalább 250-300 mA-t kell tudnia biztosítani, a saját fogyasztására alaphelyzetben 8uA mond (DD0403MA talán a típusa). Ez már jó, ki lehet vele húzni egy pár hónapot, ha röviden és ritkán mérsz.
A feszültségosztós mérésre még nem találtam igazi megoldást. A probléma az, hogy a saját fogyasztása itt is jelentős lesz az ESP fogyasztásához képest. Ráadásul alvó módban is fog fogyasztani. Esetleg egy FET mehetne a feszültségosztó felső ágába, az ESP kapcsolná be, ha mérni akar. A rajta eső feszültséget meg ki lehetne kompenzálni.
Van egy külső hőmérőm - BME280, ESP12, LDO, akku - csak most hálózatról megy, mert az akku mérését még nem volt időm megcsinálni, úgy meg egyszer csak eltűnik, ha kifogy a szufla. Mérés 10 percenként, ilyenkor 10 másodpercre aktív általában, de ezen még lehet faragni.