Itt valami nagy tévedés van. A névtelenség ( és emellett felesleges az anonimitást emlegetni), messze nem a legfontosabb szempont. A legfontosabb, hogy a leadott szavazatok, és azok mindegyike a szabályok szerint kerüljön a végeredmény kapcsán beszámításra.
A névtelenséget biztosítja, ha felírod egy papírra, majd azt elégeted, neked az megfelelő?
A fizikai megjelenést előíró rendszerek esetében, nehezebb olyan csalást* végrehajtani, ami nagy tömegben lépes befolyásolni az eredményt, míg egy elektronikus esetben, ha akad egy rés a pajzson, akkor onnan mindent lehet.
Ha nincs jelenlét, akkor szavazáskor ott ülhet mögötted valaki egy pisztollyal, sörrel/virslivel, lejárt szavatosságú száraztésztával, felmondólevéllel stb.
* szerintem kifejezetten a csalás kategóriájába esik a liberális ( bolsevik) véleményterror, különösen az internetes nagyvállalatok által gyakorolt cenzúra, mely kizárólag egyetlen világnézetnek ad teret, annak viszont kritika nélkül. Ha nem lenne ilyen katasztrofális hatása azt is mondhatnánk, hogy a bolsevik eszme mint mém terjedése a szovjetunió megszűnése után 30 évvel bámulatos, és pont az immunitással nem rendelkező nyugaton elsöprő, szemben például a mi régiónkkal. A negyven alatti korosztálynál persze itt is gyengébb, de ez család háttértől is függ.