( ntomasz | 2020. 06. 07., v – 13:12 )

Érdekes, hogy az igazság a legtöbb esetben csak kötekedés, és csak kevés esetben tényleg maga az igazság.

Fura egy világ, amiben a felszínesség előny.

 

"(Remélem kiakadtál minden játékon, amelynek a dobozán a PC CD-ROM logó virított, hogy miért nem megy egy Macen, hiszen az is PC…)"

Sajnálom, de el kell keserítselek: sosem érdekeltek a játékok, és Macem sem volt soha, szóval fingom sincs miről beszélsz.

 

"hogy a hétköznapi (nem mérnöki) szóhasználatban a PC alatt mindenki az IBM PC-kompatibilis számítógépet érti alatta, DOS-szal, a 2000-es évek óta Windowszal."

Ezzel elvileg nem is lenne gond, hiszen egy hétköznapi embertől ne várjuk már el, hogy minden szakmai dolgot pontosan ismerjen. De a honlapokon levő adatok azért lehetnének szakmai minőségűek is.

Tőlük sem elvárható a "mérnöki" szóhasználat?