( leviske | 2020. 04. 22., sze – 23:07 )

"Hol lehet manapság ezzel elhelyezkedni?"

Ez azért nagyban függ attól, hogy milyen az előképzettséged és mit választasz önálló labornak és diptervnek. Hunor kivételével én ismerni nem ismerek olyan embert, aki eü. oldalról érkezett és villamos mérnöki területhez került volna nagyon közel. A tapasztalatom az, hogy az itthoni orvostechnikai gyártók (Mediso, GE, Varian, Innomed, stb) inkább akkor fogadnak szívesen, ha önlabtól kezdődően ott vagy. Olyan álláshirdetés pedig eddig nem láttam, ahol kimondottan eü.mérnököt kerestek volna.

"Milyen skilleket, kompetenciákat igényel az egyetem közben majd azt követően?"

Ha eü. oldalról érkezel, akkor értelemszerűen a technikai érdeklődés elvárt, illetve a matek és fizika ismerete nem hátrány. Ha nem hozol saját témát, akkor jó eséllyel a programozási ismeret sem utolsó. Java, C/C++ és Python projektek jellemzőek.

"Ha valaki az egészségügyi oldalról vág neki, az milyen előnyökkel/hátrányokkal jár?"

Előny, hogy az anatómia, biokémia és élettan nincs újra letolva a torkodon, illetve jó eséllyel a molekuláris biológia sem (ha volt a képzéseden). Hátránya, hogy viszont matekból több év anyaga van leadva fél év alatt és ezt azért a folyamatszabályozás /műszaki biológia és a többi, mérnökis tárgy mellett nem kellemes megélni.

Én igazából élveztem a képzést. A legtöbb oktató jövendőbeli kollégaként viszonyul a hallgatókhoz. Bár van, akiben ez magasabb elvárások formájában manifesztálódik (khm Zrínyi khm).