Ami korlátozó tényező az csak az, hogy a piacon megvásárolható rendszerek adják meg az alapot a döntéshez, előírják a platformot és az ott használt eszközöket. Nagy bankok, biztosítók pedig előbb-utóbb kikötnek az ibm-nél - iseries, zseries, ilyen enterspájz dolgok
Ez régen lehet, hogy így volt. De nézz meg egy fintech céget, kizárt, hogy nagyvasak beszerzésével szórakozik. Megveszi felhőből (pl. Revolut) a szükséges compute-ot vagy épít magának DC-t ha annyira akar olcsó vasakból és fejleszt rá szoftvert magának, ahogy és amilyet akar.
Nem gondolom, hogy bármilyen új cég különösebben ragaszkodna a dobozos termékekhez és az árukapcsolt brutál árú vashoz.
Láttam bankot és biztosítót AS400-on, ami már körberakta a core legacy rendszert mindennel amivel csak tudta, hogy versenyképes maradjon. Jellemző költségek: HW ár, HW support díja, OS ár és support díja, SW fejlesztés díja, esetleges SW licensz és support díjak, bővíthetőség (mit, hogyan, milyen gyorsan és mennyiért lehet fel v. leskálázni).
Volt nekem olyan kollégám, amelyik fennen hangoztatta, hogy az nem szerver, amit ketten fel tudnak emelni aztán végig sírta az éjszakát, amikor egy ad-hoc POC során a next-next-finish-sel épített vmware vm-be a szintén nagyon professzionálisan next-next-finish -sel felrakott RHEL 4 -en futó, java-ban írt alkalmazás fossá verte teljesítményben az akkor éppen cégen belül "ennél nincs jobb" SUN-t (a jar-t 1 az 1-ben áthoztuk Solarisról RHEL-re, megkapta u.a. java verziót és hajrá).
Lehet erőltetni más eszközöket is, de általában az a cél, hogy minél hatékonyabban tudjanak dolgozni a rendszerükke
Pontosan.
Használd azt, ami a céljaidnak legobban megfelel és a legkevesebbe kerül. :)