A napi leltárral máris a folyamatos leltár felé mozdulsz el, amit a Számviteli törvény el is fogad. Bár ebben az esetben a készletérték csak a főkönyvből állapítható meg, míg a fordulónapos leltár esetén a fordulónapi készlet és a mérlegkészítés időpontja közötti változást kell meghatározni. A könyvvizsgálók eddig a fordulónapost szerették. Előszeretettel jönnek és ellenőrzik szúrópróba szerűen a leltártételeket 20-40 véletlenszerűen kiválasztott tétel szerint. 4-5 ezer tételt veszünk számba, ebből természetesen sok nullás tétel is van.
Minden termék legalább egyszer sorra kerül a kurrens termékek akár többször is. Az ilyen szigor minden képpen a készletek javulását okozza :-). Fűszerezve egy kis véletlennel a tilosban járók munkáját meg lehet nehezíteni. (Tegnap még megvolt, egy hete nem mozdult a készlet, most meg hiány van? Miért?)
Mi irányított rovancsot csináltatunk. Pl. csak darabos termékek, valamekkora készletszint alatti, vagy feletti anyagok, készletérték szerinti anyagok, csak adott cikkekre (struktúrált cikkszámaink vannak, könnyű a kiválasztás), utolsó mozgás dátuma szerint kiválasztott anyagok, stb. Sajnos nincs olyan, hogy a raktárosoknak ne kellene magyarázkodniuk.
A rovancsot a raktárosok, a leltárt független leltározók végzik, de a raktárosoknak segíteni kell a számbavételt.