Mikor vállaltuk azt, hogy a felsőoktatás súlyát a szakképzés rovására növeljük?
Tekintve, hogy a diploma kézhezvételekor a diplomás emberek száma egyel nő, a diploma nékülieké meg egyel csökken...
Egyébként az EU-s vállalás 40%, magyarisztán 30.3%. (http://observatory.org.hu/iskolazottsagi-elorejelzes-2020-ig-az-uj-okta…)
Forrás?
"a legutolsó, 17-es gyorsjelentés szerint", de legyen: https://www.felvi.hu/pub_bin/dload/felsooktatasimuhely/DPR/DPR_Gyorsjel… p. 11
Értsd van egy diplomája, de nincs a munkahelyén használható tudása. Munkaadói oldalról ez a szomorú tapasztalat.
Tehát te is szakmunkást akarsz, oks; és természetesen jövőbelátó oktatókat, akik előre tudják, hogy 3-5 év múlva (mikor a munkaerőpiacra lép) akkor a gyártószalag mellett a piros vagy a kék gombot kell-e majd megnyomni...
Vidéken meglepően sok orvosi rendelőt, óvodát, bölcsődét, iskolát újítottak fel az utóbbi időben. A felépült stadionok árának a többszöröséért.
Széchenyi 2020 kedveli ezt. Ha egyszer látsz dicsekvő táblát, hogy a kormány puszta jófejségből milyen sok-sok pénzből csinálta a felújítást, nézd majd meg az összes logót is a táblát, valahol a jobb alsó sarokban legkisebb logóként ott lesz az EU. Na, _ők_ voltak a rejtett alany a mondatodban. (és legalább egy kórházról tudok, ahol ez úgy nézett ki, hogy pár száz millió EU-s pénzből felbaszták a napelemeket az épület tetejére, majd a fenntartó [értsd: kormány] közölte, hogy akkor a kövi évi költségvetés az idei energiafogyasztás nagy részével csökkentett lesz, mert hát a napelemből lesz majd áram - miközben annak a szarnak az lenne a lényege, hogy ugyanannyi pénzből jobb szolgáltatás lehessen...)
BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)