A felsőoktatás jelenlegi indokolatlan túlsúlya a szakképzésekkel szemben elvitathatatlanul hozzájárult a lassan 20 éve meglévő strukturális munkanélküliséghez.
És még így is messze el vagyunk maradva az EU-s vállalástól.
Ellenben Dunát és MTA-t lehetne rekeszteni a kimutathatatlan piaci értékű diplomákkal.
Azért ezzel a diplomás pályakövetési rendszer adatai vitatkoznának (a legutolsó, 17-es gyorsjelentés szerint a művészetközvetítés tudományterületen volt a legnagyobb, 13%-os álláskeresői arány [és egyébként ez pont az az időszak volt, amikor sorban baszták ki a művelődési házak vezetőit/munkatársait, jobb esetben visszafoglalkoztatva őket közmunkásként, rosszabb esetben egy nulla tapasztalattal rendelkező közmunkással pótolva őket...]).
Jelenleg pedig többek között a GDPhez mért államadósság
Ami arány javítására tök jó megoldás, hogy az állam össze se szed már kimutatható nagyságrendű pénzt, helyette államadósságot csinál belőle :)
A közvetett hatások pedig ugyanígy megjelenénnek a GDP-ben, ha nem stadiont, hanem mondjuk klinikát építenénk. Ha nem stadiont újítanánk fel, hanem mondjuk iskolák épületeit.
Korábban már írtam, de az első körös stadionépítésekkor az egyik stadion élére kinevezett, kiváló gazdasági szakember [értsd: egy látványosan ostoba volt focista] körbeturnézta az ország gazdasági képzőhelyeit és tartott előadást a stadionok "gazdasági vonatkozásairól". Ez kb. úgy nézett ki, hogy 5 percben mondta, hogy milyen fasza a technikájuk, újabb 5 percben, hogy ki akarják majd adni cégeknek rendezvényekre, amikor éppen nem használják (olyan áron, amit tippre itthon kb. 10 cég engedhet meg magának) és akkor majd jól meg fog térülni. A maradék egy óra 20 perc pedig arról szólt, hogy milyen nehéz volt kiválasztani, hogy milyen fű legyen a pályán, mert az ám fontos.
BlackY
--
"en is amikor bejovok dolgozni, nem egy pc-t [..] kapcsolok be, hanem a mainframe-et..." (sj)