Varga Géza írástörténész
A helyzet nem pontosan ilyen egyszerű, mint azt írod. Nem lehet elintézni azzal, hogy Varga Csaba párhuzamokat vélt felfedezni a magyar (Kárpát medencei) és az egyiptomi jelek között. Mert ilyen párhuzamok valóban léteznek, csak nem úgy, ahogy Csaba előadta, és persze az sem igaz, amit te gondolsz erről.
Varga Csaba tévedett, mert amit ő a Rosette-i kövön démotikus írásnak vélt, az a görög írás volt. A démotikus is ott van a kövön, de Csaba mellényúlt. A görög írást valóban sok hasonló jelforma köti a székely íráshoz, mert viszonylag közeli rokonok.
Ugyanakkor a székely írás jeleit tényleges párhuzamok sora köti az egyiptomi hieroglif íráshoz, amiből a démotikus is kialakulhatott. Ám ez egyáltalán nem olyan meglepő, mint gondolhatod, ugyanis a székely írás 5-20-50 jelét szinte mindegyik klasszikus írásban meg lehet találni. Az írásrendszerek ugyanis nem sok központban alakultak ki, hanem egyetlen egyben, még vagy 50 000 évvel ezelőtt. A kőkori jelkészlet éppen a székely írással azonosítható a leginkább, ezért van meg mindegyik írásban egy sor jelpárhuzamunk. Az egyiptomi hieroglif írásban is.
Erről bővebben olvashatsz a Magyar hieroglif írás c. kötetemben.
http://csinyalohaz.hu/index.php/cikkek/255-magyar-hieroglif-iras
Köszönöm a figyelmedet és az írástani érdeklődésedet!