( _Franko_ | 2019. 03. 31., v – 10:06 )

"Félre ne érts, de kóklerből annyi van, hogy Dunát lehet velük rekeszteni."

Van. És mindnek van papírja 3-4 éves szakképzés elvégzéséről. Sokuknak meg van 20-30 év tapasztalatuk, de mivel balfaszok, soha nem tudtak minőségi munkát végezni, se új technológiák használatát megtanulni.

"Nem véletlen hogy a szakmunkásképző iskolák 3-4 éven keresztül, heti váltással, gyakorlat-elmélet típusú oktatást végeznek."

Hét évet tanítottam szakképzőben, mesélj még. :)

Az a helyzet, hogy minden szakmának megvannak a maga balfaszai. Nézz meg egy Gauss-görbét, a vízszintes tengely a szakmai hozzáértés, a függőleges pedig a létszám. Lesz egy kevés balfaszod, a nagy tömeg középszerű és lesz egy kevés aranykezű embered.

Vegyük például a villanyszerelést. A probléma az, hogy a szakképzést tekintve alapból felülreprezentáltak lesznek a balfaszok, mert a jobb képességűek jelentős része elmegy továbbtanulni, mert ha vonzódásuk van az elektromossághoz, akkor inkább elektrotechnikusok vagy villamosmérnökök lesznek.

A szakképzésen persze át lesznek rugdosva a balfaszok, mert hiány van a munkaerő piacon, majd megtanulják az életben, amit nem sikerült az iskolában vagy a szakmai gyakorlaton, ahol kikerültek egy alkoholista balfasz mellé, aki 30 éve ugyanazt és ugyanúgy csinálja, mert képtelen új technológiákat tanulni.

Szóval a munkaerő piacra kimegy egy csapat, akik közül van egy csomó balfasz, sok középszerű és egy kevés nagyon jó képességű, aztán a középszerűek elmennek külföldre dolgozni. Nekünk meg marad egy csomó balfasz, ugyanannyi középszerű, de jól dolgozó szakember és egy kevés kiváló szakember, akik öt évre előre le vannak foglalva és aranyáron dolgoznak.

Aztán pedig a balfaszok után takarítasz önerőből, akik sokszor ugyanazokat az munkaeszközöket és anyagokat használják, mint a jó szakemberek, csak rosszul, de közben azért sok pénzt kérnek el.

--
https://iotguru.live