( csortu | 2019. 03. 26., k – 07:11 )

Bocs, de ez nagyon böki a csőrömet:

az egyenlőtlenség növekedése világszintű trend. Ugyebár csak akkor lehet valakinek 100 mrd $ vagyona, ha közben nagyon sok embernek kevesebb jut.

Ahogy én látom, ez amolyan "jókor volt jó helyen" hasfájás, szerintem jó adag irígység is lehet ebben. Igazság szerint (IMHO) egy csomó vagyonos ember nagyon is megédemli a vagyonát, és alaposan megdolgozott érte.

Pár számomra pozitív példa: Richard Branson, alsó középosztályból startolt, hatvan év alatt felépített több, mint 400 céget, manapság kb hetvenezer embernek ad munkát.

Ted Turner, a felső középosztályból startolt, felépített egy médiabirodalmat (TBS, CNN, TNT), szintén több ezer embernek ad munkát.

Howard Schultz az alsó középosztályból, felépítette a Starbucks hálózatot. 240 ezer embernek ad munkát.

És ha már a pincéreket emlegetted: Barbara Corcoran, pincérnőként kezdte, ingatlanos és egyéb cégeiben szintén ezreknek ad munkát.

Egy csomó másik példa is van. Ezek az emberek engem nagyon inspirálnak, szerintem totál megérdemlik a vagyonukat, az összes svindlijük, rámenősségük, nagyképűségük ellenére.

Itt van egy csomó példa azoknak, akik szerint a gazdagok csak gazdagodnak, a szegények csak szegényednek. Lehet utánuk csinálni, nem pedig a Mészáros Lőrinceket emlegetni, mert az csak alibi. (Én is így teszek, eddig magamon kívül egy másik embernek adok munkát, de remélhetőleg hamarosan lesz ez több is.)

--
Csaba