( hajbazer | 2019. 03. 24., v – 17:59 )

Attól, hogy az 5 éves böngészőt ma buildeljük le még nem lesz fiatalabb.

Ez így van. Köszönjük, drága Captain Obvious. Nélküled elvesznénk. Ám ha esetleg az 5 éves böngésző alatt a Pale Moon legfrissebb verzióját értetted, akkor jó ha tudsz három dolgot, ha már fogalmatlanul jöttél ide, előítéletes, demagógiáktól hemzsegő majomvéleményt kialakítva, majd azt papagájként harsogva.

  1. A Pale Moon nem 5 éves projekt, hanem 10 éves projekt. Legalább a Wikipédián rákereshettél volna. Még az induló dátum is ott van.
  2. A Pale Moon nem a 10 évvel ezelőtti Mozilla Firefox-szal feature-azonos. Legyen szó webes szabványokról, JS motorról, plugin-APIkról, vagy akár a biztonságról. A UXP GitHub repojába gyakorlatilag naponta érkeznek commitok. A Pale Moon a 10 év alatt mindezidáig folyamatosan fejlődött, csak nem abba, az IT-divatdiktatúra által kijelölt irányba, amerre a Firefox.
  3. A legfrissebb Pale Moon (28.4.0) 2019. február 19-én jött ki. A legrissebb New Moon pedig 2019. március 23-án, azaz tegnap. Igen, jól látod! Előfordul olyan is, hogy a Pale Moon forkjába előbb kerülnek bele az új featureök és a javítások upstreamből, mint az ősprojektbe, a fork gyakoribb release-ei miatt.

Házi feladat összehasonlítani roytam1 New Moon fejlesztő forkolt UXP repoját a Pale Moon fejlesztők hivatalos UXP repojával, a commitok tartalmát és címét illetően, ha már eddig erre nem voltál képes magadtól.

Lassan már büszke leszek arra, hogy konkrétan én kapcsoltam ki az xpsp2 előtti verziók támogatását a webkitben

Manapság egyre menőbb az IT-szakmában egyre lustábbnak és kényelmesebbnek lenni, majd mindezt a felhasználókkal megfizettetni, az erőforrásfelhasználás növekedését előidézve, vagy esetedben a kompatíbilitást sárba tiporva. Szóval, biztos van bőven csomó fősodratú mérnök úr, aki büszke rád a WebKites ámokfutásodat illetően. Én viszont úgy döntöttem, hogy nem leszek büszke rád.