1. Pont ez az, hogy az antropológia mai dogmának keretein belül Watson állításait még vizsgálni sem lehet.
2. Egyetértünk, a baj az, hogy a tudományra hivatkozva mégis megváltoztatják a társadalom kereteit például a vágyott nyugaton. A genderelmélet térhódításának eredményeiről vannak hírek nyugatról: nemváltó gyerekek, transz-nőt (vagy férfit, már azt sem tudom melyik-melyik) kritizálók vegzálása, abortusz a terhesség kilencedik hónapjában: ezeket mind a tudomány nevében terjesztik.
Valamiért ezek a tudósok mindig meg akarják jobbítani a világot, aztán persze katasztrofális vége van.
A példák alapján jobb ezeket csírájában elfojtani.
3. A lényeg az, hogy a nemzeti eredettörténeteknek motivációs hatása van a nemzet tagjaira. Aki tehát silány eredettörténetet fabrikál, az ártalmas a nemzetre nézve. Aki pedig ugyanazt szépre színezi, az jót tesz a nemzettel.
Egyetértünk, hogy valóban nem tudományos kérdés ez. Viszont tudománynak álcázva művelik a mai napig, sajnos a világ jelenleg úgy működik. A magyar nemzettudat rombolásában az MTA történészei vastagon bűnösek.
4. A tudományvallás elleni eretnekség volna linkeket hozni, úgyhogy ettől eltekintek.
5. A tudomány nem szándékozik, de az MTA igen. Pont erről van szó.
6. Igen, pont erre gondoltam. A mai napig azon gyökérből indulnak ki a javasolt étrendek ezt lehet az orvosoktól hallani mindenütt. A mai javasolt étrend - amit például a gyerekmenzákon előírtak - is csak minimálisan tér el az eredetitől, és katasztofálisan rossz.