( asch | 2019. 01. 03., cs – 09:35 )

"A Huawey-t éppen Trump szívatja állítólagos kémkedés miatt." _Állítólagos_ ez itt a lényeg. A mai világ úgy működik, hogy aki nem tetszik, arról a sajtó elkezd súgdolózni akár bizonyítékok nélkül: vegyi fegyver, atomfegyver, kémcsip. Tök mindegy, bizonyíték nem kell, attól még el lehet indítani egy háborút. Utólag már úgysem érdekel senkit.

Ott van az Apple alaplapjaiban a gyanús csip botránya. Ki tudja, hogy a képek valódiak-e a kémcsipről? Valóban ott van, vagy nincs? Ki tudja? Az alaplap tervezőjén kívül senki nem tudja ellenőrizni. Ő meg mondhat amit akar, az újságírók vagy megírják, vagy nem, vagy írnak valami mást inkább.

Egy valódi megbukás és egy sajtó általi lejáratás közül az utóbbi a rosszabb. Akkor meg minek parázni?

Ja, és még ha le is bukik egy cég, akkor is rákenheti egy defektív alkalmazottra, és kész.

Na, nem azt mondom, hogy tuti, hogy megcsinálták ezt az ellenállásba épített kémcuccot, hanem csak hogy nem elég élénk a fantáziád :-).

Do you even believe in conspiracy theories? Do you even prep bro? :-)