Ez csak egy elméleti eszmefuttatás volt, mert az OP nem akar saját eszközt készíteni. (Láttott már valaki erre konzerv megoldást?)
Van 1602-es és 2004-es kijelzőm is. 2-2,5 méterig jól olvasható, viszont annál távolabbról már nem, ha kihasználjuk a rendelkezésre álló 2 (4) sort, és teleírjuk. Ha csak egy „big clock”-ot teszünk ki rá, akkor távolabbról is jól olvasható, viszont akkor semmi előnye a 4 digites kijelzőhöz képest. Mivel itt előadóterem is szóba került, így nem lenne hátrány, ha akár 4-5 méterről, vagy távolabbról is leolvasható lenne.
Van egy DCF77-es faliórám, ami egy darab AA elemmel 2-3 évig üzemel. Viszont saját készítésű, kijelzős óránál (mindegy hogy 4 digites, vagy 1602-es) ez biztosan nem fog összejönni. Még akkor sem, ha valamilyen saját protokollal szinkronizál egy szerverről, és ehhez csak mikrokontrollert, és 433 MHz-es vevőt használ. Ugyanis a kijelzőnek folyamatosan mennie kell. Így egy nagyon energiatakarékos megoldás esetén a 2 hónapos üzemidő is futurisztikusnak tűnik. Esetleg hagyományos LCD kijelzővel (mint a DCF77-es asztali órák) összejöhet egy már elfogadható üzemidő. Azt nem tudom, hogy milyen árban vannak a 4-5 méterről is jól olvasható transzflektív LCD kijelzők.
Viszont, ha 1-2 havonta elemet kell cserélni, akkor ettől nem lesznek boldogabbak a karbantartók. Tehát ott vagyunk, hogy elköltöttünk némi pénzt (+ 1-2 havonta 60-szor 1-2 elem), de a karbantartóknak nem csökkent a munkája. Így én mindenképpen tápegységről járatnám az órákat.