( asch | 2018. 05. 20., v – 19:59 )

Nekem is gyanús volt, hogy esetleg tönkrement, be is tettem egy másikat helyette, az is ezt csinálta :-). Szerencsére ez ilyen 100 Ft-os nagyságrendű alkatrész, rendeltem belőle többet, azért is gondoltam, hogy először kipróbálom védődióda nélkül. Az adatlap szerint van benne ez a Voltage Clamping 50V-nál, ami megvédi magától is. Ezt nem kellett volna elhinnem? Mindenesetre a harmadik csippel összerakom diódával.

"The TPIC6B595 device is a monolithic, high-voltage, the operating case temperature range of use in systems that require relatively high load power. The device contains a built-in voltage clamp on the outputs for inductive transient protection. Power driver applications include relays, solenoids, and other medium current or high-voltage loads."

Ez a built-in voltage clamp, amire építettem a légváraimat. De mivel bővebben nem dokumentált, hogy mi ez, magamtól is problémásnak éreztem.

(A kijelző kezelésen szerintem nem kell optimalizálni, mert érzésre 10FPS felett van így is, több meg nem is kell. Gombok kezeléséhez és a kimenetek frissítéséhez is elegendő ez a periódusidő. Az input capture meg interrupttal lesz megoldva. Ha kellene, akkor megírhatnám ezt is interruptosra, az I2C vezérlőt ha jól emlékszem lehet interruptokkal etetni. Amúgy pont ez a része, amihez értek, hivatásosként programozok GUI-t beágyazott eszközre. Szóval ezzel nem lesz gond.)