https://hup.hu/node/158364#comment-2208731
Az openmediavault-ra vagy freenas-re vajon rá lehet, valahogy tenni a UrBackup-ot? (A szerver-kliens megoldása miatt szinte biztos, hogy a jelenlegi hálózaton tudok majd menteni vele.)
Ha beállítottam, az első gépet és hibátlanul működik, megfontolom, majd ezt a második gépes megoldást is; értem, hogy miért lenne jobb, mint hetente külsőre menteni az adatokat; a Raspberry PI-s gondolat nagyon tetszik! [Bár ha nem muszáj nem tenném az internet felé elérhetővé az adatokat, mert így is kitudja milyen hézagok vannak a hálózatban, nem akarom tálcán kínálni a bizalmas fájlokat, annyira nem vagyok penge, hogy mindent tuti jól beállítsak.]
A virtuális gép jó ötlet, szerintem használni fogom + ha megcsináltam, kérek majd helyi segítséget olyantól akiről tudom, hogy ért hozzá!
Köszönöm a segítséget!
Ui.:
Raspberry PI 2-re nem lehet véletlenül az urbackup-ot rátenni, van egy kihasználatlan itthon! Csak usb-s tok kell a HDD-k nek! [Bár ebben az esetben, gondolom a RAID 1 felejtős!]