( zolk3ri | 2018. 02. 09., p – 15:42 )

Számos oka lehet annak, hogy valaki kipróbálja, és soha többet, s ennek kiderítése nem az én feladatom.

Különbséget kell tenni az abúzus, és a terápiás célú használat - és dózis - között, mellesleg a szerhasználat nem feltétlenül vonja maga után a korábban említett negatív pszichoszociális/szociális következményeket. Ha netalántán mégis, prohibíció nem segít ebben az esetben sem, sőt, még rosszabb lesz a helyzet, mert az egyén börtönbe kerül, s ez a büntetés az, ami valójában okozza a korábban említett negatív következmények nagy részét. Lehet, hogy lesz abúzus, de emiatt megfosztani más egyéneket lehetőségeiktől, s kollektíve büntetni Őket, szerintem nem ideális. Már arról is volt szó, hogy a dekriminalizáció nem emeli a droghasználók számát sem, s a droghasználattal járó sérülések számát jelentősen csökkenti, főleg harm reduction technikák alkalmazása mellett, tehát a dekriminalizációba vetett félelem, hogy a helyzet rosszabb lenne ebben az esetben, irracionális. Kereséshez tudom ajánlani a következő kulcsszavakat: "Portugal", "decriminalization", "drugs".

Ha szeretnéd, pontosítsd még egyszer, hogy milyen cselekedetről beszélünk pontosan, és hogy vezeted le azt, hogy maga a cselekedet okozza a negatív következményeket a társadalomra vonatkozóan, s azt, hogy szerinted milyen megoldások léteznek ennek prevenciójára.

Ameddig drogfogyasztókra úgy tekintünk, mint bűnözőkre, a probléma nem csak hogy fent fog maradni, de több irányban rosszabbodni fog.