A válaszodra én is válaszoltam fentebb:
(szavak közti elválasztónak) "... ha mindig egy karaktert használsz, akkor nem nagyságrendekkel nől a kombinációk száma, illetve ha minden szó első betűje nagy, megintcsak megjegyezhetőség miatt, akkor megintcsak kétszeresére nőtt csak a kombinációk száma"
Még mindig nem nagyságrendekkel nőtt a nehézség, azért a két szám között van egy pár nagyságrend. A probléma az, hogy ha bonyolítod (minden harmadik betű nagybetű), akkor is épphogy nől a kombinációk száma, ha igazán növelni akarod, akkor speciális karakterek (esetleg ékezet?) kellenek, amik viszont megint nem könnyen megjegyezhetőek, végén kikötsz ott, hogy épp hogy könnyebben megjegyezhető, mint a random string. (És ha már tárolni kell, akkor mindegy mit tárolsz, a szavas megoldás lényege a megjegyezhetőség.)
Jelszókezelésre pedig mondhatnál pár javaslatot, érdekelne. Megintcsak, nem kijelentettem, hogy így van, hangosan gondolkodok.