( hajbazer | 2017. 12. 12., k – 13:32 )

Mondanom sem kell, hogy a KDE3 vs KDE5 résszel egyetértek és nagyjából az ilyen különbségekből vezethetőek le azok a problémák, amikről naphosszat hadoválok.

A kondikipukkanást én egy elszigetelt esetnek tartom, mert nálam nem pukkant ki a kondi és számos más esetben nem pukkant ki. Másrészről pedig, lehet cserélni a kondikat, lehet őket forrasztani, vagy ha nem, akármelyik hobbielektronikás megcsinálja neked. Nem kell démonizálni és végtelenül körülményesnek beállítani a használt eszközök javítását. Aki ezt teszi, az vagy lusta, vagy nem ért az elektronikához. Utóbbi esetben ott a hobbielektronikás haver vagy szerelő.

de már a bontóba se találsz hozzá alkatrészt

A Media Markt-ban nyilván nem. Mikroelektronikai boltban 99%, hogy találsz, de ha mégis bejön az 1%, akkor eBay-en 100%, hogy találsz.

Az hogy a te igényszinted leragadt a múltban, nem jelenti azt, hogy másnak is le kell ragadnia.

Ebben is egyetértünk. Csak éppen számos olyan igényszintet ki tudna elégíteni egy P3-as megfelelő, jól optimalizált, natív szoftverekkel, amilyen az átlagfelhasználóknak van.

Nehogy már te jobban tudd a fejlesztőktől, hogy hogy van megírva jól a program.

Egy program akkor van jól megírva, ha jól működik. Nem esik szét félóránként, nem lassulgat, nem lagzik. Az, hogy a 21. század idealista szoftverfejlesztési irányzatai - scrum, lean, clean code stb., melyeknek sokkal több közük van az ilyen tréningeket tartó szélhámosokhoz, meg a könyveikhez, mint a valódi, értékteremtő szoftverfejlesztéshez - olyan irányelveket igyekszenek előírni, melyek nagyszerű táptalajt adnak a bloatware-eknek. Például, amikor arra törekszünk, hogy a kód egy átlagfejlesztő számára is olvasható legyen (vagy csak egy óra helyett 10 percig tartson megérteni), számos esetben performance-t áldozunk be. Tehát a nagyvállalati idealizmus árát a felhasználók fizetik meg, több CPU-val, több memóriazabáltatással, végül gépkidobással és új gép vásárlásával = pazarlással, környezetkárosítással, szemétfelhalmozással.

Audacity-s példára reagálva: Jó példa a szarul megírt szoftverre az, ami a plusz berakott funkcióktól (amiket te neked nem kellőnek elmítettél) az egész meglassul, esetleg több memóriát zabál (a legtöbb "modern" szoftver, lásd KDE5). Jó példa a jó szoftverre az, amelyik csöppet sem lassul, vagy zabál több memóriát az új funckiók berakásatól (Total Commander, Xfce).