( manfreed | 2017. 04. 12., sze – 08:41 )

A fentiekből úgy jön le, hogy a klasszikus felhasználást helyezed/helyezzük előtérbe, ami nagyjából a netezést jelenti, pedig igazán speciális felhasználási esetekben van értelme és létjogosultsága az elavult, nem frissített rendszereknek.

Tehát ahelyett, hogy a gépet/oprendszert alkalmassá próbálod tenni a ma jellemző hétköznapi feladatokra, ésszerűbb pedzegetni azt, hogy milyen felhasználási módok vannak, amikre eleve alkalmasak ezek, mert nem igénylik a frissített, naprakész környezetet.

Pár elképzelés:
- Home media center. Megfelelően tűzfalazva talán internetre is lehet engedni.
- Multimédiás kijelzők (reklámtáblák), irányító gépek különböző hardverekhez (robotkarok, gyártósorok, stb).
- Pénztárgép, és hasonló egyfunkciós, zárt rendszerek.
- Régi játékokra, 16 bites alkalmazásokra optimalizált rendszer.
- Bármi, amihez nem kell internet elérés, és megbízható felhasználó ül a gép előtt

Pár dolog amire fontos figyelni a biztonság tekintetében:

Nem csak rosszindulatú kód okozhat problémát. Például nem mindegy, hogy egy videokártya driver miatt elhasal az egész rendszer, vagy csak a driver indul újra.

Nem csak internetről érkezhet veszély. Képzelj el egy pénztárgépet, amin korlátozva van a programok futtatása, de ez megkerülhető egy hiba miatt. A kasszás (erzsi) jobb esetben passziánszozik munka közben, rosszabb esetben módosítja a pénztárgépben tárolt adatokat.

Hasonlóan nem árt nagyon óvatosnak lenni milyen programot telepítesz a gépre, legalább az legyen friss, mellőzze a biztonsági vagy akár stabilitási hibákat.