( Summer6529 | 2017. 01. 22., v – 15:09 )

Kis ellentmondást vélek felfedezni, hogy ha az erőművek meg a fűtés a felelős, akkor miért az autókat tiltják be :)

A wikipédia (https://hu.wikipedia.org/wiki/Sz%C3%A1ll%C3%B3_por, bár ez ugye nem tudományos értekezés, már csak azért sem, mert a széntüzelést nem említi meg hansúlyosan, pedig én is tudom, hogy az elég jelentős forrás) szerint:

" Az emberi tevékenységek közül fő forrásnak a kétütemű motorok és a dízelmotorok üzemanyagának tökéletlen égéséből származó koromszemcsék számítanak. A dízeljárművek részecskekibocsátása – melynek legnagyobb része korom – egy nagyságrenddel több, mint a benzinüzemű motoroké"

Igazából mindegy. A lényeg, hogy miért tiltják be a benzineseket egy szmogriadó esetén, amikor a diesel motorok sokkal szennyezőbbek? (és akkor még azzal nem számoltunk, hogy csalnak a diesel gyártók...)