( NCK | 2016. 10. 05., sze – 01:24 )

Manapság csak ez az irány létezik csetelőprogramok terén (is).
Példák, hogy ne menjek messzire: MSN-ben ugyanaz a képtartalom fele-negyede pixelt igényelt. Kiegészítőkkel szinte teljesen testre szabható volt, hogy mit akarok megjeleníteni (pl. ujjnyi széles szürke semmit nem, akár a menüt se, reklámokról nem is beszélve). Nagy újításként bevezették a részleges online jelenlétet (pl. egy csoportnak online, a többieknek látszólag offline).
És volt egy jól működő Skype, ami ment 2.3-as Androidtól kezdve szinte mindenen, gond nélkül.

Aztán ki lett dobva az MSN, polkorrekt marketinggel "a Skype több, jobb, mint az MSN".
A Skype nem több, sosem volt az (nem, nem a betölthető emoticonokra gondolok).
A nagy "fejlesztések" óta pedig szinte még az alapfunkciókra sem jó: az üzenetek nem, vagy csak órákkal később jönnek meg (ráadásul nem látható módon szúrja be a korábbi üzenetek közé, hogy még véletlen se legyen észrevehető). A file-küldés sebessége gyalázatos. Képeket a valamennyire még működőképes régi linuxos klienssel lehetetlenség fogadni, minden egyes alkalommal a kicsinyített méretű képért be kell jelentkezni egy webes oldalon. A beszédhívás hangminőségét egy SIP kapcsolat magasan felülmúlja, a videocset minősége egyenesen felejtős.

Értem én, hogy kellett az NSA-nak az előtte p2p alapon működő, lehallgathatatlan hálózaton folyó minden kommunikáció, de egy központosított adatátvitelre átállás komolyan ennyi problémát, leállást és hibát kell hogy eredményezzen, 50+ "hibajavítási" verzióval?!?

Egy mázlija van a Skype-nak: a felhasználók tehetetlensége, és hogy nincs még egy olyan alkalmazás, amelyik a lényegesebb platformokon megvalósítaná amit a Skype is csak ígér.
S ez a legszomorúbb, az igazi innováció teljes hiánya. Mert ez még viccnek is rossz.