>Miért fizetne nekem a cég azért, hogy más szemetét takarítsam?
azert mert szuksege van arra a jol mukodo modulra. a Montavista/Redhat/IBM nagy penzeket szakit a linuxbol. nem csak azon a reszeibol, amiket a sajat programozoi irtak, hanem a tobbibol is. a redhat-nek dragabb lenne "kidobni" a sajat vendor kernelebol azokat a reszeket, amiket nagyon nem ok irtak, mint bugokat javitani benne. a penz megvan hozza.
>2., Miért nem az javítja a hibát, aki a hibás kódot írta?
pl: a devfs-t megirta eggy ausztral CSIRO-s(ottani MTA) faszi, majd massal kezdett foglalkozni, es 1 evig nem is olvasta a kernel listat. senki nem javitott bugokat, ki kellett dobni, lett helyette az udev. az opensource fejlesztes (foleg a linux) nem csak allando emberekkel dolgozik, hanem sok az olyan, aki 1-2 evig vesz reszt a munkaban aktivan. a BSD-knel az ilyen embereket ltalban elzavarjak.
ezek az emberek lehetnek rendkivul jo szakemberek, de nem ajanljak fel eletuket es veruket a linux kernel fejlesztesere. szerintem az altaluk magara hagyott modulok bugjaibol van a legtobb. (ez csak tipp, nem vegeztem reszletes elemzest, bar valoszinuleg nem lenne nehez).
>Miért van ennyi bug?
az ok szerintem abban van, hogy a -mm fat
kevesebben hasznaljak, mint pl. a 2.5.x-et, ahol x>80 ;) ha tomegek hasznalnak az -mm fat, akkor a bugok mar az elott meg lennenek fogva, mielott bekerulnek linus fajaba.
>És vajon hány bugot hoznának be a kezdők által beadott javítások?
leellenorizni a egy bugot javito (altalaban kicsi) patch-et leellenorizni gyorsabb konyebb, mint levadaszni/megirni.
egyebkent te nem talaltal/javitottal kicsi bugot nagy opensource programban? egy idoben JBOSS-oltam. abban is talaltam/javitottam hibat. nem bonyi. a hibakereses modszerei barmire mukodnek, projektol fuggetlenul. a kernelben is javitotam mar aprosagot, jo moka.;)
Anr - http://andrej.initon.hu