( azbest | 2016. 05. 31., k – 21:41 )

Attól függ mire használod.

A raspi3 elég nagy teljesítményű már sokmindenhez, vannak még ki nem használt képességei (ha a szoftveres részét is hozzáfejlesztik, akkor usb eszközről vagy hálózatról is tud majd bootolni).
Tipikus multimédia felhasználásra is elég jó, persze azért nem a milliós házimozival kell összehasonlítani. Van némi esély rá, hogy a pi3 végre kap hivatalos androidot és esetleg chrome os-t.
Raspbian, openelec vagy újabban libreelec jó kiindulópont.

Raspberry-ket itthon talán az fdh.hu-n keresztük a farnelltől érdemes, mert magyar számlát kapsz farnelles árakkal. 13 körül megvan tőlük, ha vidéki vagy, akkor plusz szállítás. Persze rendes táp, sd kártya, ház nem árt.

A többi cucc vagy drágább, vagy multimédiában gyengébb. Persze másban meg lehet jobb. Van aminek gyorsabb a hálózata, másikra van android. Szóval neked kellene meghatározni a célt és ahhoz eszközt választani. Ha viszont csak úgy össze vissza próbálgatnál mindenfélét, akkor lehet a pi-k szerencsésebbek, mert "sima" linuxos mini számítógépként és hardverközelibb szenzoros kütyüként is használható szerintem. Bár nem mindet tetszik az alapítvány hozzáállásával kapcsolatban, de összeségében erre van a legszéleskörűbb support.

A pi zero egyébként olcsó belépő ide. Csak ha mindenfélére használnád, mint a B modelleket, akkor usb kütyük is kellenek, hogy elért azt a funkcionalitást. Ha nincs otthon ilyesmi, akkor már lehet jobb rögtön az erősebbet venni, mert a kiegészítők árával már nem jobb a zero, ha nem kifejezetten olyan mini eszköz kell.