A rövid válasz a következő: menj oda dolgozni, ahol 32GB-s Pro-t adnak neked, ők nagyon tudnak valamit :)
A hosszabb:
Nem felvágás akart lenni (mert _mindig_ van nagyobb gép) hanem tényközlés. Még ha nem is feltétlen annak aki betol valami specifikációt ide a topikba.
Az OSX igazából a lényeg, nem is a vas. Air-ből meg ez a max (na jó már van 512-es ssd)
Számtalan helyen tudom, hogy semmiféle választás nincs, nesze itt a gép, windows-zal, használd.
Van benne 4-8GB RAM, HDD, szevasz. Admin jogod sincs persze.
Na ezeknél az én tök alap Air-em is jóval gyorsabb és kényelmesebb.
Szerintem aki egy viszonylag sima portál fejlesztői környezetet nem tud összerakni úgy, hogy az flottul menjen 8GB RAM-mal, az elcsesz valamit.
Oda kell a sok RAM általában ahol valamiért muszáj windowst használni, mert mondjuk csak arra van megírva a környezet.
Ami szerintem alapból elcseszés, de sokszor van, hogy az ügyfél ragaszkodik ehhez és nincs mit tenni.
Ekkor persze host oprendszertől függetlenül jön a vmware-ben futtatott windows, és ide tényleg tök felesleges a mac, mert úgyis windowsban kell bohóckodnod.
Mi nem így dolgozunk.
--
Gábriel Ákos
http://ixenit.com