( leho | 2015. 08. 30., v – 08:19 )

Szerintem itt egyszerűbb a dolog. A windows megszokott, kényelmes, otthon is az van, a szomszédnak is az van, az iskolában azt tanulták, meg a word-öt, excel-t, stb.
Akkor most kérdeznék valamit. Miért kell egy átlag felhasználónak nem windowst használnia? A gépe árában már általában benne van a rendszer is. Akármekkora költségei is vannak amúgy - pl. cég esetén - az adóból úgyis leírható, legalább annyit sem kell elcsalni. A vállalatok egy jó része ráadásul még mindig torrentboltból szerzi be a szoftvereket (név szerint tudnék példákat). Otthonra meg vagy a géppel jött (nem látják, ergo, hogy benne volt az árban, mert úgyis 'akciósankilencvenkilencér' vették a helyi plaza-ban) vagy a szomszéd Pistike tette fel, aki egy pendrive-on megoldotta és nem érdekelte a tulajt, hogy melyik okosított verzió megy fel, csak műköggyön a zinternet meg a jutyúb.

Szóval lehet itt arról vitázni, hogy mi mennyire kompatibilis és egyik ill. másik platformon milyen a szoftver-ellátottság, de nézzünk szembe a tényekkel. Ma, 2015-ben a felhasználókat egyszerűen marhára nem érdekli a privacy, hogy valami open source legyen, hogy valami olcsó legyen, mert úgyis az, vagy nem látják a valós árat, amit fizetnek. A számítógépen meg windows fut, nem operációs rendszer. A telefonon meg android, nem operációs rendszer. oszt' kész.