Azért a képet árnyalja, hogy a 14 havi mentés árából vagy van elég nyers kapacitás, vagy nincs. Az otthoni mentés nem véd pl. a lopás ellen, illetve ott a macera, hogy a gépeknek jobb keresztbe menteni, hogy egy táphiba ne egyszerre tegye tönkre az élő és a mentett adatot is, illetve a verziózás (ha elszabadul egy cryptowall akkor vissza lehessen tölteni a korábbi cuccot akkor is, ha közben véletlenül mentődött) és akkor már kérdés hogy a 3T-ból mennyi a delta (amúgy valószínűleg nem sok), illetve mennyire terheli a gépeket maga a mentőszoftver.
A külön gép beállításának is van költsége és kiadása is, stb. stb.
Mindezek ellenére az otthoni mentés valószínűleg tényleg olcsóbb, ám a kollégáknak mindnek a Crashplant javasoltam, mert:
- marha egyszerű
- drágább ugyan mintha otthon kéne ügyeskedni, de annyira azért nem
- még nem találtam jobbat
Mindemellett otthon én úgy mentek, hogy gépek (tulajdonképpen egy gép, elvileg a többi is lehetne) -> NAS -> Crashplan + Céges backup szerver