( kroozo | 2015. 02. 22., v – 20:43 )

Én biza abból indultam ki, hogy ma egy infóval foglalkozónak egyébként is kéne legyen valami bejáratott módszertanja arra, hogy hogyan tesz el egy unique erős jelszót az n+1 szolgáltatáshoz, úgyhogy ez nem okoz gondot.

A kényelmetlenhez meg onnan jutottunk, hogy carol szerint ugye az összes ilyet nem szabad használni, mert secu risk, mert már jön is az exploit. Ezzel az állítással elég nehéz vitatkozni -- na nem azért, mert alapvetően igaz lenne, hanem azért, mert ordasnagy általánosítás. Viszont általánosságban elmondható, hogy ha nagyjából ekvivalens techet használsz, mint amit a kommunikációnál, akkor még ez is játszik. Nyilván kényelmetlenebb, de ez az ára annak, ha semmi bonyolultabban nem vagy hajlandó megbízni. Az ajánlott keepass pl igény szerint integrálódik is a böngésződdel, annál kényelmesebbet nehéz szerintem ezügyben előadni.

Ettől egyébként még nyilván viccesek az ilyen hírlevelek, de én eredetileg úgy általánosságban mondtam, hogy erre azért szerintem kéne bejáratott módszertannak lenni szakmabelinél. (És ha valaki annyira szekupara, hogy csakazért sem jó neki az erre írt program, azt én nehezen tudom összegyeztetni azzal, hogy accot csinál valahova, amit elfelejt, és nem kezeli ezt azonnal.)