A google szórta ki, és nagyon sokan panaszkodtak - pl. a Dolphin browser is tudott eleve szöveg tördelést - de aztán bejelentették valamelyik FAQ-ban hogy a KitKat verziótól a G miatt sajnos nem tudják megoldani a továbbiakban.
Direkt gáncsolja ezt a dolgot a G., gondolom vissza akarja terelni a webes appok miatt azt a trendet, hogy a web ne a szöveg és formálható weboldalakról szóljon, hanem a pixelre pontosan beégetett design-ról az általuk elképzelt élmény biztosítása miatt. Elég megnézni a google.com-on a keresőt. Ha csak text zoom-ot használsz, akkor egy fos lesz az oldal.
Az opera saját fejlesztést tett bele és ezért tudja.
De az milyen már hogy egy egyszerű szöveget sem lehet normál módon olvasni hanem scrollozni kell oldalra is? Vagy ne akarjál betűt nagyítani.
Hivatalos Android Gmail app-ot látta már valaki? Észrevettétek hogy egy bizonyos verzió óta nem tördeli ott sem újra a sorokat? Egy plain text emailt nem tudsz felnagyítani a 2 pontos betűkről úgy hogy ne kelljen minden irányban scrollozni.
Komoly érdekek húzódhatnak egy ilyen dolog mögött, ahol ennyire szembe megy egy cég a használhatósággal. Ott a mérleg másik oldalán ilyen súlyú dolog kell legyen. Gondolom a még nagyobb kontroll több dolog felett. Másra nem tudok gondolni.