( drschwartz | 2014. 10. 23., cs – 03:07 )

Elég jó példa, igen. George Carlin meg egy másik. Jon Stewart. Tóta W. Árpád. A Bëlga együttes szintén. Stb stb stb. Mind használnak durva kifejezéseket, és tartalmas a mondanivalójuk.
Semmilyen összefüggés nincs aközött, hogy mellőzzük -e egy, közmegegyezés alapján, de legalábbis a társadalom valahány % szerint, úgy mellesleg igen álszent módon, tiltólistára tett hangsorok használatát.
Ellenpéldát is tudok mondani, a mai vezető politikusok közül nemsokat hallok káromkodni (a dajcstomiról most ne beszéljünk). Ennek sehol nincs kapcsolata azzal, hogy mennyire értelmesek, vagy mennyire értékes, esetleg kulturált emberek. Felőlem kurvaanyázva is optimalizálhatja a gazdaságot valaki, nem az fogja eldönteni a hozzáértését, és így a szellemi képességeit, hogy közben használt -e durva szavakat és kifejezéseket. Ugyanígy, szépirodalmi kifejezésekkel is teleszarhatja a mondanivalóját akármelyik, max arra jó az egész, hogy azok, akiket zavarba hoznak az ilyen szavak, ne értsék, hogy lövésük sincs, mit csinálnak. Jobb esetben még arról sem, hogy mit beszélnek.
Én szelekciós eszközként is szeretem amúgy használni kényes esetekben a durva kifejezéseket. Alapvetően elvetek mindenféle tekintélyelvet, és nem vagyok hajlandó elfogadni, hogy vannak dolgok, amiket tilos kritizálni. Azok, akikkel ilyen nézetekkel nem is érdemes vitázni, szinte mindig fennakadnak egy -egy ilyen szón és nem fogják fel / nem akarják felfogni / el sem olvassák a teljes mondandót. Így magamat is megkímélem egy csomó felesleges stressztől és csak azok maradnak a párbeszédben, akikkel kölcsönösen vitaképesnek tartjuk egymást. Tiszta haszon. :)
Viszont nagyon offtopicok lettünk.