Annyira kíváncsi lennék már pár példára, hogy milyen bonyolultságú dokumentumokról beszélünk itt, amikkel ilyen megoldhatatlan kompatibilitási gondok lennének és amiket napi szinten tömegével csereberélnek egymással a dolgozók. De komolyan.
Másrészt -megintcsak: hosszú távon- lehet hogy megéri még keverve is. Van olyan formátum, amit mind a 2 szoftver jól kezel. Meg lehet csinálni úgy, hogy jó legyen. Elvégre erről szól a fenti hír: máshol meg tudják csinálni, csak akarat, elhatározás, meg egy kicsit előre gondolkodás kérdése. És már máshol mások is meg tudták csinálni.
De nálunk természetesen nem lehet. Megakadna a Közigazgatási Gépezet, ha nem lehetne szórni a pénzt.
Nem az a baj, hogy nem _lehet_, hanem az, hogy senki nem is akarja mégcsak megpróbálni sem. Inkább fizetünk, mint a katonatiszt, mert így nem kell ezzel is valakinek dolgozni, mert így nem lehet felelős ha mégis bebukik, mert így szoktuk meg, mert van rá lóvé, meg mert egyébként is, minek piszkálni azt ami ennyire jól működik, nem?