Azert azt erdemes szem elott tartani, hogy ez a cikk a UNIX uzletrol szol... rendszeruzemeltetokent -vagy inkabb ugy mondom munkavallalokent- nyilvan nem az az erdekes, hogy hany millio dollarert adtak el szervereket, hanem, hogy mennyi uzemeltetore van szukseg, ami inkabb a darabszammal lesz aranyban, nem az ertekkel. Jo, jo, latom van darabszam is a cikkben, de ott meg szerintem eves eladott darabszamrol van szo (nem derul ki egyertelmuen), nem a futo platformok darabszamarol. Meg amugy is ketseges szamomra, hogy ez mi alapjan keszul. En pl meg sosem vettem szervert Linux-szal, pedig altalaban Linux alapu szervereket uzemeltek/installalok.
Es mondjuk ez konkretan eleg felrevezeto a cikkben:
"Ebben egyébként a UNIX-ok „jó partnerek”, még 15 év után is igénybe vehető hozzájuk támogatás, míg a Windows Servereknél ez legfeljebb 10 év, a Linuxok esetében pedig disztribúciófüggő (a kimondottan hosszú távú támogatást élvező Ubuntu LTS-nél például 5 év)."
Megpedig azert, mert eleg sulyos hiba egy ilyen osszehasonlitasbol eppen a Red Hat-et kihagyni, ahol joval hosszabb a support (nem is tudom, 10 ev?).