( locsemege | 2012. 03. 30., p – 20:41 )

Érdekes érvelés. Éppen az ellen a szemlélet ellen írtam a fentebbiket, amelyet képviselsz. Magasról teszel rá, viszont meglátásom szerint ez nem helyes. Arról különben nem beszélve, hogy én általánosságban írtam a programozók jelentős részének azon szemléletéről, hogy mindent utálnak, amiben áram folyik, holott a hardware az, ami a kókálmányukat futtatja. Közel sem szűkíteném le a programozói tevékenységet Java kódolásra. Olyannyira nem, hogy az érdekességek nem is ott vannak. Izgalmasabb a dolog, amikor megszakításokat kell kezelned, nincs oprendszered, vagy ha úgy tetszik, te írod azt a réteget, amelyik elfedi előled a hardware-t, és így tovább.

Különben éppen arról beszéltem, hogy az általad is képviselt, bevesszük a leszarom tablettát, nem érdekel, az a compiler dolga, etc. szemlélet miatt tartunk ott, hogy a programok zabálják az erőforrásokat, sok 10 MB-ot foglalnak le indokolatlanul, nem takarékoskodnak a CPU idővel, a gépen belüli sávszélességgel, gondolok itt a felesleges adatmozgatásokra. Igaz, hogy nagyon absztrakt a kód, de nagyjából ez az egyetlen jó tulajdonsága.

Különben az sem véletlen, hogy a Linux kernel nagy részét C-ben írták, s nem C++-ban.

Elfogadom, hogy én nem fogok jó Java kódot írni, de ezzel a szemlélettel az a gyanúm, hogy hardware közeli kódot neked nem sikerül majd jól írnod.

tr '[:lower:]' '[:upper:]' <<<locsemege
LOCSEMEGE