( locsemege | 2011. 10. 19., sze – 10:46 )

- 3. VH: lecsökkentjük a Föld népességét a harmadára, máris lesz mindenkinek munkája. Egy ideig.

Ennek nem sok értelme van. Ilyen aspektusból lényegtelen, hányan vannak a Földön. Fele annyi ember ellátásához fele annyi munkaerőre van szükség.

Egyébként ez egész egyszerűen rendszerhiba. A kapitalista piacgazdaság hibája. A gond abból fakad, hogy a pénz elvesztette értékmérő funkcióját. Van ugye sok szabad kapacitással rendelkező munkaerő és ezzel párhuzamosan van sok éhes száj. WTF? Másképp is mondhatnám. Az adott technológiai fejlettség mellett lehetne mindenkinek napi mondjuk 3-4 órát dolgozni. Mindenkinek lenne munkája, kajája.

Most persze az van, hogy aki dolgozik, az szétszakad, mert elvégzi 2.5 ember munkáját, ugyanakkor nem kapja meg 2.5 ember bérét. Aki meg nem dolgozik, az meg a küszöböt rágja. Tehát nettó önzésből van így. Aztán azt ne mondja nekem senki, hogy amennyi pénz koncentrálódik egyes embereknél, az azzal egyenértékű munkát az illető valóban képes lenne puszta kézzel elvégezni. Ezt úgy értem, hogy a technika vívmányait használhatja, más munkájának gyümölcsét viszont nem.

Szerintem az lenne az optimum, ha a fejlődés minimális, azaz lassú lenne, a verseny kicsi lenne, de nem a monopóliumok miatt, hanem az erre való törekvésben nem lennének a cégek érdekeltek, a profit lényegében nulla, vagy ahhoz közeli lenne, így a bevétel csak az önfenntartásra, a szükséges fejlesztésekre lenne elegendő, és a pénzek teljes egészében vissza lennének forgatva a gazdaságba.

tr [:lower:] [:upper:] <<<locsemege
LOCSEMEGE