( tilla_canet | 2011. 09. 25., v – 18:15 )

Üdv!

Kérek mindenkit, hogy nyugodjon meg, nem akarok a lányomból programozót faragni. (Ő elolvasta az eddigi postokat és lehet nem is akarna ezek után)

Még egyszer elmondom, a lényeg nem az hogy "szakmunkássá" váljon. (Mert igen, a programozás szakmunka, ami nem kisebbítendő meghatározás, egyszerűen csak tény.)

Itt mindenki (na jó, van egy-két kivétel) nem is tud elszakadni a személyi számítógép fogalmától, számára kizárólag képernyő, billentyű, és hasonló dolgok jutnak az eszükbe a programozás kifejezésről. A "programozás" nem csak egy konkrét, program kódok írásának tevékenysége, hanem "a feladat" (Zsoldos Péter után szabadon) meghatározása, a probléma megoldásához szükséges lépések megismerése. Ennek felismeréséhez, megismeréséhez kerestem - és találtam - megfelelő könyvet és bár elég széles (szakmai)könyvtárral rendelkezek, vissza kellett nyúlnom egy 1984-es könyvhöz.

Élvezetes a szövegezése, rávilágít a megoldás menetére és igen, a kódoláshoz BASIC-et használ. (ehhez kerestem keretet, végül is a lányom magától megoldotta a problémát, feltelepítette (synaptic) a C64 emulátort és kipróbálgatta a könyvben szereplő kisebb példákat: sikerélménye volt!)

Összefoglalva, nem az a lényeg hogy BASIC, C, Pascal, Cobol, vagy mit tudom én milyen programnyelv, hanem hogy megszeresse, ráérezzen a feladat/probléma megoldásának számítástechnikával támogatott lehetőségére.

Aki azt hiszi, hogy egy rövid, 1-2 hónapos programozás basic-ben "lelki gátakat" épít, az nagyon téved! Az igazán jó kódolók (direkt nem írtam programozót) mindenkor megtalálják azt a nyelvet, amivel az adott feladatot a legkönnyebben megoldják, még akkor is, ha azt a nyelvet addig nem ismerték/használták.

Uff.

A lényeg, hogy a kérdés megoldódott, köszönöm mindenkinek segítségét.

Tilla