( szikoragy | 2010. 08. 27., p – 09:34 )

Van bizony!

Aztán sírnak, a beadási határidő előtt 5 órával, hogy nem jó a tartalomjegyzék, mert valamiért elcsúszott egy oldal - mert a szerencsétlen kézzel hozta össze -, vagy nagy vígan megírja 10pt Arial betűkkel - mert nem olvasta el, hogy 12pt az elvárás -. Persze erre is van megoldása: kijelöli az egészet, majd laza két kattintással az egész irományt 12pt-re varázsolja. Címekkel, mindennel. Aztán csak pislog, hogy mi történt.

Az eddigi legdurvább egy közel 100 oldalas szakdoga buherálása vasárnap este, hétfő reggel 8 órás leadási határidővel. Stílusok nélkül, csak betűmérettel manipulált címek, alcímek, képek garmada. Tartalom-, ábra-, táblázatok- és irodalomjegyzék még nem volt hozzá hozzá. Bármihez nyúlva az egész szétesett. A végén aztán kézzel hozta rendbe az illető nem kis idegeskedés árán.

Egy másik tanulságos eset egy szintén 100 oldal körüli polgári védelemmel kapcsolatos utasítás átdolgozása volt. Az eredeti papír alapú forrás még írógéppel készült a 80-as évek elején. A nálunk lévő sokadik átütőpapír-indigó példány alapján három titkárnőnek kellett elosztva Wordbe vinni a szöveget. Hárman háromféle módszerrel dolgoztak, így az összefésülés jó pár ősz hajszálamba került.
Csak a példa kedvéért: felsorolások, bekezdések, térközök. Ismeri mindenki...