Saját benyomásaid alapján: amikor egy szoftver / app / stb verziószámot ugrik, az új kiadás általában ... mint a régi.

Címkék

jobb
31% (77 szavazat)
rosszabb
23% (56 szavazat)
másabb
46% (112 szavazat)
Összes szavazat: 245

Hozzászólások

A jobb-ra szavaztam, de csak akkor ha az új verzió nem jelent egyben gyökeres koncepcióváltást is.

Pl: A Quantum Firefox nálam jobb, de a Gnome 3 vagy a ribbon-menü mint koncepció idegen nekem, nem is tetszik még akkor se, ha amúgy jól működik.

A szakkifejezés erre a "másként szar".

Változó.
Pl a firefox ugrásnál elszállt az egyik kiegészítőm, ami a FireGesture.
Vagy ott van például a Google képkeresése, ahol régebben egyből le tudtad menteni a képet, igaz néha gyenge minőségben, de letudtad. Most meg tovább dob az oldalra, aztán old meg.
Bár, most így belegondolva, nem volt mostanság olyan program ami úgy hanyatt dobott volna, vagy csak felhúztam volna a szemöldököm hogy na igen, ez praktikus és használható :)

Nem tudok szavazni, az észre sem venni opció hiányzik. Nem mindegy milyen platformon, milyen szoftverekről van szó, új főverzió vagy csak alverzióról van-e szó.

Linuxon legtöbbször megfigyelésem szerint semmi nem változik verzióugráskor. Néha jobb, néha, ha valami nagy főverzióváltásnál valami divatmajmolós új koncepciót erőltetnek, akkor meg sokszor szarabb, vagy néha bugosabb is. De ez utóbbiak inkább Windowson szoktak gyakoribbak lenni.

Androidon meg inkább csak azt látom, hogy egyszer ebbe az irányba egyszerűsítik a felületet, aztán abba az irányba, a szoftver tudásában nem nagyon szokott előfordulni tényleg új feature, igaz emiatt rosszabb sem szokott lenni az új verzió. Kivételek persze vannak. Sok ingyenes app meg általában csak azért frissül, hogy új reklámokat nyomjanak bele, de az ilyeneket alapból kerülöm.

No keyboard detected... Press F1 to run the SETUP

Azt hiszem az eddigi hozzászólásokból is az látszik, hogy az "alapélmény" valószínűleg erősen függ a kérdéses szoftver céljától.

Egy mindennapos használatra szánt programnál vagy fejlesztőeszköznél nyilván a legapróbb eltérés is feltűnik, tehát ott a "másság" lesz a meghatározó érzés.

Egy ilyen szoftvernél a jobb/rosszabb opció már csak azért is kiesik, mert ha az adott területen van többféle alternatíva, akkor azok közül már a korábbi verzióknál kiesett az, amelyiket a felhasználó a maga sajátos szempontjai alapján nem megfelelőnek ítélt. Így aztán a másik új verzióját ki se fogja próbálni, vagyis sose tudja meg, hogy jobb lett, vagy rosszabb. (Mondhatni az ember ragaszkodik a jól bevált szoftvereihez, mint a gatyájához.)

A másik nagy kategória a "megnyomom a gombot és működik" típus. Mondjuk egy konverter. Ha ez eddig is működött, meg ezután is, akkor a szavazás rá nézvést egyszerűen nem adekvát.

---
Science for fun...

Attól függ, jót tesznek-e vele, vagy sem:
Ha kijön egy új WoW kiegészitő (+1 major verzió), az 100%, hogy jobb lesz.
De pl. az Allods Online-t anno jól tönkretették egy frissítéssel, kb. játszhatatlan lett.

Az viszont biztos, hogy másabb lesz, mert ha csak egy texturát is változtatnak, máris másabb lesz. De lehet, hogy az új texturától jobb lesz, de lehet nem tetszik és ezért rosszabb.

Saját benyomásom alapján mindhárom opciót be kellene jelölnöm...

Mondjuk úgy, hogy valami jobb, valami meg rosszabb lesz :/

Fedora 27, Thinkpad x220

"Egyéb, leírom a hozzászólásban."
Igen, de néha nem. Sőt van olyan hogy észre sem veszem.
Amúgy meg szoftvere válogatja.
--
Tertilla; Tisztelem a botladozó embert és nem rokonszenvezem a tökéletessel! Hagyd már abba!; DropBox

Szerintem, nagyon lényeges az oprendszer verzió, esetleg még a hardver-generáció újításai is, amelyet próbál követni, (ki!)használni az újabb kód. (És persze.., - hogy a felhasználó, éppen ennek tudatában, vagy "nemtudatában", - teszteli-anyázza a változást.)

Szerintem az esetek donto tobbsegeben jobb lesz - nem veletlenul dolgoznak rajta.
Viszont van, ami rosszabb lesz, es ez jobban megmarad az emberekben. Mert mas erzes az, hogy "na, mostantol ezt is tudja, jo", meg mas a "mar megint elkurtatok!". Felhasznaloi feluletet erinto valtozasoknal meg jobban kijon ez a jelenseg, mert egyreszt szem elott van (jobban eszreveszed, mint amikor valami hatterben futo algoritmus 40%-ot gyorsul), masreszt az emberek a szokasaikat nehezebben valtoztatjak, neha meg jo iranyba is (ld. Dvorak kiosztas elterjedtsege).

Pl. a katasztrofalis ribbon ota en sem nyulok MSO-hoz. Vagy ott a Chrome, amibol kiirtottak a szokasos menut. Ugyanakkor ott van a GIMP, ami kicsit kozeledett a PS feluletehez - legalabbis ami emlekem van rola, es eleg kiraly lett (epp vasarnap toltottem le a 2.10-et egy ismerosom win7-es gepere, pozitiv meglepetes volt).

--
Any A.I. smart enough to pass a Turing test is smart enough to know to fail it. -Ian McDonald

mindig bizok benne hogy jobb lesz (de legalabb nehany ismert durva bugot javitanak vegre), de tobbszor csalodtam, mint nem...

a kulonbozo modularis/plugines cuccoknal meg (legyen az akar firefox vagy valami webes cucc pl roundcube) mindig elmulik 1-2 3rdparty plugin a frissitestol es lehet varni hetekig mire megoldjak. de ez meg egy osx frissitesre is igaz, ha hasznalsz kulso drivereket ill. non-apple hardvereket.

A'rpi

Szoftvere válogatja... régebben általában javítottak egy szoftveren, manapság meg már inkább butítják. ... pár hete meg már eljutottunk odáig, hogy az pl. Ubuntuban kernelt is elbaszták.
Érdemes elspájzolni a ma még jól működő szoftvereket, forráskódostól, mert úgy tűnik, elértük a technológiai szingularitást :(

-fs-
Az olyan tárgyakat, amik képesek az mc futtatására, munkaeszköznek nevezzük.
/usr/lib/libasound.so --gágágágá --lilaliba

De hát éppen ez a lényege. A társadalmi viszonyok változását követi a beszélt-írott nyelv is.

Régen egyértelműen eldönthető volt valamiről, hogy "jobb", "rosszabb" v. "más". - Ma, amikor a polgári "értékek" határoznak meg mindent, már a gondolkodás szándékai sem utalnak arra, hogy valaki jobbat v. rosszabbat akarna létrehozni.

Egy biztos, eladhatóbbat. Ennek eredménye a fogyasztók szarkasztikus, kreált nyelvi "leleménye" a "másabb".

A régi jelzők már pontosan nem fedik le a valóságot, a nagyon sok "csak más" meg tegnap volt, nem "jobb", nem "rosszabb", - tehát holnap már csak a "másabb" következhet, - ami persze tudható, hogy pár semmitmondó változást kivéve lényegében ismét "ugyanolyan" lesz mint az előző.

(Majd 5 év múlva az Akadémia kodifikálja ezt is. - A "legmásabb"-ban egyetértünk, a "még másabb" kifejezést viszont elképzelhetőnek tartom.)

kérdés melyik verziószám változik a harminc közül (major, minor, build, és ami még manapság van), többségében semmi változást nem látok rajta. tehát egyik válasz sem ül esetemben.

"I'd rather be hated for who I am, than loved for who I am not."