- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 920 megtekintés
Hozzászólások
Szimpatikus, jó hangvételű, befogadható számomra az előadás felépítése. Grat.
A Rust duplázó mem allokációja jó ötlet, exponenciálisan igazodik ezzel.
Baromi jó és érdekes lenne, ha maga a memória allokáció programozná önmagát statisztikai viselkedéssel. Mégpedig úgy, hogy egy másik stratégiára váltana, ami így nem okozna lassulást. A váltást pedig statisztikai tesztek döntenék el időnként, ezek szintén gyorsak (relatíve). Sőt, a váltások ellenérzésének időablakait is matematikai modell döntené el. Így egy teljesen önadaptív memória kezelési stratégiát kaphatnánk futásidőben.
Mindezt be- és kikapcsolható módon. Ezért ha beágyazott eszközre kell vagy nagy memória étvágyú ciklusok futkoznak, akkor a nagy mem foglalások kisebbekre tördelődhetnének. Tehát egy kvázi gyors de memória éhes kontra picit lassabb de memória takarékosabb viselkedés lenne megvalósítható.
Továbbá jó lenne implementálni egy olyan matematikai modellt, amelyről már írtam korábban, mely figyelné futásidőben a lefoglalt objektumok fluktuálását és értékeit és jelezne statisztikailag extrém határérték átlépéseket. Ez egy további teszt funkció lehetne, mely fejlesztési időben lenne bekapcsolva és így lassabb futásért egy belső viselkedés figyelést kapnánk.
Nem fedne le mindent, de ilyenekkel lenne jó megtűzdelni egy nyelvet. Jobbról meg balról különböző modellek különböző szempontból viselkedést elemeznének állás és futásidőben. Az igazán ütne és nagy előre lépés lenne.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jó kis előadás, köszönet érte. Nem egy általános ismertető, hanem pont azokat a megoldásokat mutatja be jól összefoglalva, amik Rust specifikusak.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni