Sziasztok,
Havernak van egy jo gepe, amit VPS-kent ertekesit, en nem ertem, hogy miert ilyen olcso, o azt mondja, hogy valami miatt mindenkepp kell a gep viszont a fizikai hosting arat vissza kell hozza, vagy valami ilyesmi, mindenesetre 10 euroert osztogat rajt helyeket (neztem magyar arakat, nagyjabol 4x-ese). Valamiert minel gyorsabban kell feltoltenie a helyeket.
RAM: 256MB (max 8GB), vinyo: 20GB, pontosabban 25, lasd lent, virtualizacio: OpenVZ, vallalt rendelkezesre allas: 99.9%
Az oldal ahol lehet nezni:
http://www.flosoft.biz/products/vps/
Csak a kovetes kedveert kertem, hogy legyen promo kod, ezt a vegen adjatok meg lecci: aadaam
Ezzel 25 gigas lesz az alap kvota.
Diszklemer: egy filler hasznom nincs az egeszen, a srac jo haver, es evek ota a jabber alapitvanynal dolgozik, o latja el a hostingot. Talalkoztam vele eloben is, nem ugy nez ki, mint aki atb.na barkit is, szoval szerintem nem nepatbaszas, es nekem is 1-2 projektem valoszinuleg elobb-utobb odakoltozik (mint ahogy jopar mas ismerosnek is ott vannak).
- 3377 megtekintés
Hozzászólások
Ja, egy havernak...
10 *4 € / hó Mo.-on??? :))))))) Jól szétnéztél...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ha gondolod, nezd meg a facebook-omon, tenyleg haver :) vagy mutassak kozos fenykepet, vagy mire gondolsz?:)
lehet van olcsobb is, 10e a szokasos ar sz'tem, mindenesetre mutass 2500/ho -sat inkabb :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
slicehost.com
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hmm, ez egesz jo, de nem magyar :) Es meg igy is dragabb. Ja, es nincs forgalomkorlatozas, mert olyan a fizikai hosting, hogy erre nincs szukseg.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
az alap kvota amit irtal mire vonatkozik?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
20 giga vinyo, 25 giga ha beirod a promokodot (ami arra jo, hogy elmondhassam, igen, en is segitettem neked, nemcsak te nekem)
a slicehost 10-et ad ezen az aron.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
ertem, kosz
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyebkent aki ismer szemelyesen, az tudja, nem szokasom sheftelni.
Ill. aki ismeri Floriant, az tudja, hogy baromira nem kepes realisan megitelni egy szolgaltatas erteket, akkor se, ha ez eppen mellekeen kell vmiert.
Viszont rendes gyerek a srac. Pont ezert vallalom azt, hogy ennyi reklamot bedobok neki, mert o is szokott segiteni, ha epp en kerulok olyan bajba, hogy "na akkor most kene egy gyors kulfoldi fejlesztoprojekt mert ehenhalok" vagy hasonlo.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Biztos szétnézett, mert az ár az stimmel. Csak mi pl kb. 40 €-ért (280Ft-os árfolyamon) 1 VCPU-t, 1024MB VRAM-ot és 60GB diszkterületet adunk Xen alapon. :) (hja és tavaly nyár óta ennyi nálunk, a Forint a Forinthoz képest meg nem szokott ingadozni :) ) ezzel nagyjából a többi ezzel foglalkozó magyar cég is így van, ahogy elnéztem a konkurrnciát.
tehát valóban áll, hogy az itthoni árak a 4x-e, az általa ajánlottnak. Csak kérdés, hogy amögött milyen műszaki tartalom van. Ha ugyenezt a konfigot összelegózod a fenti linken lévő opció árakkal, akkor a végösszeg máris (10€ alap + 35GB HDD bővítés + 768MB RAM bővítés( 39,50€. akkor most hol is drága a VPS?
nem tudja a szolgáltatás valódi értékét... hát persze...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Nekem ez az egesz gyanus.. Mekkora uzletet hagyok ki.. :))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, nekem is ez a bajom, hogy tul olcso, es ezert magyarazkodok hosszan, holott ezt nem kene, tenyleg ennyi, tenyleg nincs arerzeke.
Nem a penzert csinalja szerintem, inkabb referencia neki.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
En azonnal megrendelnem..de nincs valami bovebb adat a geprol ? (Lehet csak en nem talaltam oldalon).. Na meg hogy valami korlat? Mert ha mindenki most fizet erte, egy ido utan akarmilyen gep is , tulterhelodik (na jo egy Blade azert eleg sokat bir.. :))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Igen, 10 VPS-t pakolnak ra, aztan majd lehet kesobb lesz masik gep, de azt mondja, 10 az, amit jo esellyel elbir a gep.
Next Gen Server
19:46
just been shipped
19:46
RAID1 HDD
19:46
Dual Core 2,66 by Intel
(...)
we build our own servers
19:48
well ... Super Micro partly
Jabber
19:48
but we assemble them ourselves
Intel Xeon 3075
2x 2.66 GHz L2: 4 Mo, FSB: 1333 MHz
(and / or)
Core2Duo E6750
2x 2.66 GHz L2: 4 Mo, FSB: 1333 MHz
19:50
they are both actually the same
19:50
so yeah, it's a Xeon
Van backup-rendszeruk, azt tudom, 24 oras forgoval.
(Pontositok: 2 gep van, tehat az 20 vps, es elvileg szamolja a rendelorendszer, mennyi szabad slot van meg)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Rendben akkor lehet raugrok. Csak nem banja meg az ember. ^^ Bar amire nekem kell.. :))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Milyen forgalom megengedett? ftp, rsync, ssh...?
Milyen OS fut rajta?
Mekkora a havi/heti/napi forgalmazható adatmennyiség?
Hány IP-t ad?
Mi van (mennyi), ha 25GB-nál több kell?
Számlaképes?
stb, stb, stb
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
1. IP Traffic :) (Please read TOS: http://www.flosoft.biz/tos/ )
2. Yes, Yes, Yes
3. http://www.flosoft.biz/products/vps/os/
4. No specific limit. It's shared 1Gbit/s. Traffic goes by best effort principle (see TOS)
5. 1 IP
6. Up to 1TB is possible. Space can always be upgraded upon renewal (1,3,6,12 months)
7. What do you mean?
well yeah, we give out invoices
Ez igy megfelel?
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egy VPS kiszolgálóra 200db VPS-t szívfájdalom nélkül feltesznek ezek a cégek. A supportot meg emeltdíjas telefonszámon kapod meg. Saját tapasztalatból írom, sok jót ne várjatok ezért a pénzért.
Ez a "haver gépe" szöveget meg kár erőltetni. Az említett cég nem Belga hanem Német. Nyilván jutalékot kapsz.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ilyenkor ugy szeretnek emberekkel szemelyesen talalkozni...
A CEK media, aki szamlaz, nemet, teny. Florian viszont Belgiumban el, mert a szuleivel odakoltoztek par eve, de tokmindegy.
A supportot konkretan az oldal szelen talalhato "Live Help" feliratu gombra nyomva kattintva kapod meg, amit Artur baratunk eszkabalt ossze tavasszal, szivessegbol. Jabber-alapu, a jabber.org koruli kozosseg mar csak ilyen... Ha kell, akkor a sraccal tudsz beszelni SIP-en is, csak elotte kerj tole egy SIP accot.
Amit kapok: Florian segitett nekem melot keresni 1x-2x, neha nepszerusiti a dolgaimat. Szerintem teljesen normalis, hogy en is nepszerusitem az o projektjet. Nem lesz ebbol tobb, esetleg meg egy vagy ket jabberes dolgot fogok ide talan bedobni, de azok nem allnak ugy, ami reszint az en saram is (a konferencian bejelentettem egy projektet amivel azota se vagyok keszen, pedig szamitanak ra tobben is - pl. Florian).
Vallalom, nevvel, Nemeth Adamnak hivnak, az XMPP Standards Foundation (beceneven: jabber alapitvany) tagja vagyok, Floriannal legutobb Brusszelben talalkoztam az XMPP DevConon, sajnos a Summit-ra nem mehetek (mert baszottmessze van, bar a szallast a google allja), es egy filler hasznom nincs ebbol az egeszbol. Ha gondolod, egy innivalo mellett a szemedbe nezve is elmondom ugyanezt.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Hollandiában nincs ilyen gépe? :)
--
"my mind had skipped town and left me behind to pay the rent"
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Azért magyar cégek is vannak, "virtuális szerver olcsón" -beírva a gugliba kidob párat... lehet válogatni.
- - - - -
And the man in the rain picked up his bag of secrets, and journeyed up the mountainside, far above the clouds, and nothing was ever heard from him again...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Dobtam mail -t, lesd meg lécci! :)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Egyaltalan ez a ceg eletben van? :-/
(Btw durva a panel. Server load, 0.96. Uptime, 9days. :)))
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni