[Megoldva] A "legélethűbb" távoli asztal

A probléma: Van egy "jó" és egy "rossz" gép, 100 mbit lanon. Csúf most nincs.
A jó a rendes desktop gépem, amit szeretnék olyakor huzamosabban használni a rossz gépről is. Az eddig kipróbált programok közül a Team viewer jött be legjobban, képminőség és sebesség szempontjából, de még azért ezt sem érzem az igazinak.

Van-e így a 21. század 1 tizedénél járva olyan (lehetőleg legalább otthoni használatra ingyenes) program, amivel lanon úgy érezheti az ember, hogy nincs megalkuvás a távoli elérés miatt.(Linux host-Windows guest vagy Linux-Linux megoldások jöhetnek szóba.)

Szerk:

Köszi minden tippet, a Freenx maradt egyelőre, amíg nem lesz vele probléma. :)

Szerk 2:

Többen írtátok az X-et, remote X-et. Ha ez az ssh -X ... , akkor király, működik, köszönöm. Apró probléma, hogy ilyenkor hogy lehet az ablakokat megkülönböztetni egy uo. disztro esetén?

Hozzászólások

100 Mbiten a remote X elég jól működik.

teamviewer ... nem macera hasznalni, de odaszol amig nem fizetsz erte, es nem biztos, hogy zart lan-on (internyet nelkul) megy

vnc ... macera telepiteni, utana viszont tud jo lenni

freenx-el probalkoztam anno, macera volt telepiteni, de gyorsabb a vnc-nel

skype desktop sharing... tobb kevesebb sikerrel, lassan de elfut

---

ha csak siman windowsos remote desktop assist kell, kulon telepites nelkul: rdesktop vagy mas hasonlo windows terminal kliens

ha csak linuxhoz akarsz csatlakozni, eleg a vnc kliens windowsra

---

itt egy lista, relative jol osszevalogatva, most talaltam:

http://www.mynitor.com/2010/02/07/15-remote-desktop-solutions-for-linux/

Vino vagy ssh-nest? 100mbiten vígan elfut mindkettő. Ha meg vindózra akarsz csatlakozni arra meg ott a sima rdesktop.

Ubuntu serveren vagy egy ubuntu desktop sallangok nélkül.

Úgy tűnik, pár percnél tovább nem tűr meg a hátán.

Szerk : Windows helyett Linux klienssel próbálkozva már 5 perce fent vagyok :)
A sebesség egyszerűen tökéletes, van egy kis hang is, de nagyon minimális, éppen csak hallható, de nem vehető ki, hogy mi az.

Nekem még mindig az X11 tűnik a legjobb megoldásnak. Ha jól értem, linuxos a gép, és windows alól szeretnéd látni az ablakokat. Telepíteni nem macera, elég faék az X win alatt is, linuxon meg alapból van.
Xming (http://sourceforge.net/projects/xming/) vagy cygwin vagy bármi, gugli egy rahedli találatot kidob. (Én az előbbi kettőt szoktam használni).

Amikor használtam, így ment:

ha a saját gépemen nem futott X, akkor konzolból kiadtam ezt a parancsot:
X -query másikgép

Erre elindult egy X, és megjelent a másik gép által adott bejelentkező képernyő, sikeres bejelentkezés után pedig az egész desktop, meg minden.

ha már fut X a saját gépemen, és nem akartam leállítani, akkor kilépve konzolba valahogy így volt a parancs:

X -query másikgép -- :1

Nem emlékszem pontosan, lehet, hogy nem kellett a -- és valamivel keverem.

A lényeg, hogy a lokális X (:0) mellett egy másik X-et (:1) indítok, ahol ezután megjelenik a távoli gép bejelentkező képernyője.

Ezután, ha jól emlékszem, a ctrl-alt-f7 (tty7 azaz :0) és ctrl-alt-f8 (tty 8 azaz :1) módon lehetett váltogatni.

Nem tudom, hogy egyértelmű-e, de X-et nem X-ből indítottam. Bár az első (:0) X-ből ha egy xtermből (vagy bármi hasonlóból) adnám ki a parancsot, lehet, hogy működne. Sosem próbáltam ki.

:1 nélkül X-et indítva panaszkodik, hogy már fut a :0 X, és nem indul el.

G

ssh -X -szel ha elindítom a FF-ot pl. akkor totál olyan, mintha a helyi gépen futna, még a görgetés is folyamatos. Ez semmilyen más programmal nem az. Ilyenkor ssh-n keresztül csak az érkezik, hogy mit kell megjeleníteni? A távoli gépen nem is történik kép előállítás, illetve videókártya használat? Arra akarok kilyukadni, hogy ilyenkor annak a gépnek a VGA-ja végzi a megjelenítést kizárólag, ami előtt ülök (beleértve 3d gyorsítást is)?

Sose használtam, de valami SOX nevű dolog rémlik. Kb. 15 éve olvastam egy csomagleírásban, hogy "olyan a hangnak, mint az X a képnek"

Kis google után ezt találtam: http://en.wikipedia.org/wiki/Network_Audio_System

The Network Audio System (NAS) is an open-source, network-transparent, client–server audio transport system. It can be described as the audio equivalent of the X Window System.

FF-nek hajlamos helyi példánya elindulni:

ssh -X blabla.hu
majd ott:
firefox -no-remote

Így futtasd, és akkor tuti nem a helyi hanem a távoli példány indul el (mármint onnan nézve ahová bejelentkeztél: a helyi példány, és nem pedig a távoli (ahonnan bejelentkeztél). Ebből a nézőpontból értelmes a "-no-remote";), ez remélhetőleg megoldja a "sebesség problémádat": ez is belassul ahogy kell! ;)