( hrgy84 | 2016. 10. 03., h – 11:27 )

Khm. Szoval, kulonbseg van akozott, hogy valami az upgrade miatt uzemkeptelenne valik, es akozott, hogy a Windows sajat elhatarozasabol valamit uninstallal. Teljesen mindegy, hogy a szoftver ki szerint es mikor valik nem tamogatotta, a Windows Update-nak nincs felhatalmazasa arra, hogy onhatalmulag uninstallaljon szoftvereket, ez nem tartozik bele a felelossegi korebe, ennyi. A Windows Update-nak egyetlen feladata van: a Windows naprakeszen tartasa. Single Responsibility Principle, ha esetleg utanakeresnel. Majd a Norton Symantec Endpoint Protection eldonti, hogy mit csinal a kialakult helyzettel, mert ez meg az o felelossegi kore.

Ez valahol mar a cenzura also hatara. Nem az aktualis problema zavar, hanem a lehetoseg, hogy holnap a Microsoft ki fogja talalni, hogy a Total Commander nem tamogatott, es csendben onhatalmulag uninstallalja valamint soval behinti a helyet, attol teljesen fuggetlenul, hogy a Total Commander egyebkent csak funkciokorlatozast vagy uzemkeptelenseget szenved el a legujabb frissites miatt, vagy egyaltalan nem is zavarja a programot a frissites. Es erre nem tudsz garanciat adni, hogy nem igy lesz.

Nagyon sokat gondolkodtam azon, hogy kell-e nekem a Windows 10, es egyre kevesbe erzem szuksegesnek a valtast. Ha majd a Win7 unsupportedde valik, akkor frissitek Win8.1-re, abban meg talan meg lehet valamennyire bizni. Egyszeruen olyan foku bizalomvesztesem van a Windowsok iranyaba, amekkorat sosem tapasztaltam eddig. Google cuccokat hasznalok, a munkam soran rendszeresen ajanlom a Microsoft szoftvereit es dolgozom veluk, de kezdek ugy lenni a Windows 10-zel, mint a medvekkel: szep szep, de otthonra nagyon nem kellene. Ha ez igy megy tovabb, eleritek, hogy Apple user leszek.
--
Blog | @hron84
Üzemeltető macik