( gee | 2015. 07. 22., sze – 13:34 )

Nekem egy időben OTP-s számlám volt, ahhoz járt ilyen.
Külön számla tartozik a papír kártyához. Vásárláskor az ember rátölt annyit, amennyit el akar költeni. Online a papírról írja be a kártyaszámot. A tranzakció után ha a weboldalról, kereskedőtől, forgalom monitorozásból valaki ellopta a kártyaszámot, nem tudja vele elkölteni a pénzemet, mert azon a számlán általában nincs zsé.

Elméletileg egy rendes számlához kapcsolt rendes kártyával bezzeg igen.

Gyakorlatilag nagyon régen rendes hitelkártyákat használok online vásárlásra, és már pár éve OTP-s számlám sincs.
Eddig egyszer történt olyan, hogy valaki a kártyaszámommal vissza akart élni (de nem lehet tudni, hogy online boltból/forgalomból lopta el a kártyaszámot vagy inkább valami elfogadóhelyen másolták le).
Ebben az esetben annyi történt, hogy felhívott a kártyatársaság, hogy az 1001 végű kártyáddal de akartál repülőjegyet venni éppen Brazíliában valamivel 1000 dollár felett? Vagy bármi weboldalon repülőjegyet mostanában? Mondtam nekik, hogy nem, az elmúlt másfél hétben nem vettem repülőjegyet. Jól van, mondta a néni, akkor a mostani kártyát letiltom és postázom az újat.

Szóval pénzt így sem vesztettem, de a virtuális kártya még annak az elméleti lehetőségét is kivédi, hogy mondjuk a bank/kártyakibocsátó nem veszi észre, hogy gyanús a tranzakció és fizet. (Bár persze akkor meg felhívnám őket, hogy ezt a tranzakciót nem hagytam jóvá, és akkor visszaadnák a pénzt).