( kaixo- | 2013. 06. 05., sze – 22:58 )

Ha szó szerint akarnék válaszolni a kérdésedre, akkor azt mondanám, hogy Plone, mert hát ott ugye, elméletben pluginek intézik a többnyelvűsítést, de az gyakorlatilag a keretrendszer része, és hát azért az hozzátartozik az igazsághoz, hogy Plone-nal már kb. 5-10 évvel ezelőtt is nagyon szépen, nagyon egyszerűen lehetett többnyelvű oldalakat csinálni. Olyat pl. hogy baloldalt az eredeti nyelv, jobboldalt meg az épp fordítandó nyelv van a képernyődön, még nem nagyon láttam sehol sem azóta.

Persze ezen túl rengeteg érv szól amellett, hogy elterjedtebb, és az utóbbi években jóval dinamikusabb fejlődést felmutató CMS-t válassz. Erre jó pl. a Wordpress: mindaddig kb. kompromisszummentesen, míg nem kezd néhány száznál több Page-d (oldalad) lenni. Onnantól is lehet vele alkotni, de bonyolultabb.

Az elterjedtség miatt többféle pluginje is van i18n-re, és talán azért nem találtad meg a megfelelőt, mert nehéz átlátni a WP pluginek dzsumbujában, hogy ki, kivel van.

WPML: ez messze a legszofisztikáltabb. Mivel fizetős és ebben a kultúrkörben a használható verziója nem is kevés pénznek számít, biztos lehetsz benne, hogy fenntartható módon fogják tudni fejleszteni, tehát mindig tudsz frissíteni, amíg fizetsz érte. A fordításmenedzsment része elég kemény: nem ismerem a Drupal/Joomlát, de van egy olyan tippem, hogy hasonló ott nincs. Ráadásul rengeteg egyéb plugin is támogatja, pl. a Relevanssi-tól kezdve egy zsák Premium Theme is. Ami nem hülyeség, tekintve, hogy vélhetőleg a keresésen túl egy csomó egyéb funkciót is befolyásol a többnyelvűség: dinamikus widgetek kontextus alapján például.

Koncepcionálisan nézve:

- Minden nyelv egy posztba van belehekkölve: Qlang: http://wordpress.org/plugins/qtranslate/
- Minden nyelv külön poszt, és azokat kötöd össze valahogy: WMPL, Polylang http://wordpress.org/plugins/polylang/, xili-language: http://wordpress.org/plugins/xili-language/
- Minden nyelv külön szájt egy multisite installon belül, és a nagymértékben különálló szájtok egyes bejegyzéseit kötögeted össze, mint egymás fordításait: http://wordpress.org/plugins/multisite-language-switcher/

Sok sikert!