- adriankoooo blogja
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
- 3292 megtekintés
Hozzászólások
Többször több helyen volt már, hogy fake.
--
trey @ gépház
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Koszi :)! Ennek most jol bedoltem, pedig anno meg az Aktivban is volt, csak idom nem volt megnezni (meg kiprobalni sem, de ezek utan nem is fogom) :).
update: hogy legyen egy kis ertelme azert ennek a bjeegyzesnek, most talaltam Diggen:
USB Pop Corn maker, aranyos...
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"pedig anno meg az Aktivban is volt"
Itt erdemes gyanut fogni.
--
Fontos feladatot soha ne bizz olyan gepre, amit egyedul is fel tudsz emelni!
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
+1 :D
--
Bárki aki aritmetikai módszerekkel akar előállítani egy véletlen számot, az a bűn állapotában leledzik.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ez tuti, hogy nem működik. Meg is mondom, hogy miért.
A mikrohullámú sütőben is radióhullámok segítségével tudjuk felmelegíteni a kaját, vagy kukoricát pattogtatni. Amivel ezt generálja a mikró, azt mi magnetronnak nevezzük. Ez borzasztó nagy frekin csinál. Ez a frekvencia mozgatja a vízmolekulákat, amiből mi lesz? Súrlódás. És fizikaórán mit tanultunk? Azt hogy a sűrlódás hőt fejleszt. Ezek a vízmolekulák nagyon gyorsan mozognk, és folyamatosan melegednek. Ehhez bizony nagy teljesítmény és freki kell. A mobil kb 1 wattnyi teljesítményt tud adni, ami nagyon kevés. Ki se pattognak a szemek. A mikróé sokkal nagyobb. Ha sikerülne telefonnal Popcornt csinálnunk, akkor csinálhatnánk wifi routerrel is popcornt, nem? Javítsatok, ha valamit rosszul írtam. És most annyira megkívántam a pattogatott kukoricát, hogy megyek készítek egy adagot. :P
Szerintem az USB Popcorn maker is hülyeség. Ahogy láttam a videón, az ember egy befőttesüveg fedő vagy légpuskagolyós doboz alját kifúrta, és egy LED-et tett bele. Kizárt dolog, hogy egy LED annyit fűtsön, hogy a kukorica kipattogjon. Jobban elhinném, ha valami ellenállás huzalt, vagy cekászt, kanthal huzalt húzna bele a doboz aljára.
És most, személyesen a fizikus tábla előtt ezt küldöm nektek.:
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
OMG :D
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Jujj! A molekulák min súrlódnak? Inkább: a vízmolekulák mozgási energiája megnő, mert rezonancia lép fel a hullámok és a vízmolekula bizonyos sajátrezgései között. A megnövekedett mozgási energiát érzékeljük hőként.
--
Fight / For The Freedom / Fighting With Steel
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
"akkor csinálhatnánk wifi routerrel is popcornt"
hát az már közelebb állna a valósághoz hisz majdnem azonos frekvencián dogloznak. Csak éppen a teljesítményben van egy kis kulonbség.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Most kaptuk a hírt: OpenWrt-hackerek felvásárolták a kukoricakészleteket bétateszteléshez :]
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
Ja, igen. Pattogtassunk Linux kernelt! :D
(kernel=mag)
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni
http://www.youtube.com/watch?v=YZMteezqDlE&feature=related
Nem sikerult igazolni.
- A hozzászóláshoz be kell jelentkezni