( prygme | 2009. 08. 10., h – 19:57 )

olyan ez, mint a kínai BMW X5 klón, és a többi belső kínai klón. jól néz ki, mert hasonlít az eredetire, de mégsem az amikor beleülsz.
az pedig, hogy a fedélzeti vas Ghzekben lenyomja az elsődleges gépedet két dologra utalhat. 1, szereted az infomúzeumi vasakat. 2, vagy hardcore Amigás vagy, és csakis kizárólag eredeti Commodore gyártmányú Amigákat használsz elsődleges computerként. 3, a szokásos orosz nagyzási mánia. egy autó fedélzeti computere sokkal szélsőségesebb környezeti hatásoknak van kitéve, mint egy átlag notebook és pláne desktop computer. télen akár -30°C pláne Oroszországban, és ez még a kisebbik gond, de nyáron akár +50°C is kínozhatja, az egyébként is túlmelegedésre hajalmos Ghzmániás cpukat. bár az oroszok mostanában rendszeresen vásárolják a versenygazdaságból kiselejtezett info technológiát, ezzel aligha fognak gyorsabb mikroprocesszorokat gyártani, kisebb fogyasztással és nagyobb környezeti toleranciával, mint a mainstream procgyártók:)
egy autó fedélzeti computere, mindig lassabb cpuval van szerelve, sőt az x86ot is kerülik mostanában, mert más a cél. a sivatag forróságában is működőképesnek kell lennie, kikapcsolt klíma mellett is, és nem CoD9 játékra való:D
és ha már x86 cpu, a nagyon strapabíró Panasonic Toughbookok is rendre elmaradnak Ghzekben az aktuális konzum notebookoktól, de az ára így is a sokszorosa.