Lélek? Mi az, hogy lélek? Hogyan működik? Azt se tudtam eddig, hogy egyáltalán működik.
Miért kellene, hogy érdekeljen mondjuk engem ez a lélek dolog?
Az, hogy a világ milyen, és hogy működik, sokkal érdekesebb témának tűnik.
Persze a filozófia se rossz, én is szoktam pl. beszélgetni vallásról is keresztény és más vallású barátaimmal is, meg nem csak vallásról. Viszont nem túl gyakran. Mert azért van számos fontosabb dolog is, mint a mindennapi életet nem befolyásoló dolgokról beszélgetni.
Azért a hogyan működik a világ dolgot nem kellene kihagynod szerintem, mert a vallások kialakulásában is erős szerepet játszott, hogy az ember valahogy magyarázni igyekezett a természetét, pl. hogy a farkas ugye megeszi a napot, vagy embert kell áldozni, hogy jó termés legyen, mert akkor lesz elégedett az XYctl nevű isten.
Meg még pár éve is azzal próbáltak az aluljáróban Jézus követésére rábeszélni kedves idős hölgyek, hogy az nem lehet, hogy senki nem vigyáz ránk, és csak véletlen az egész, tehát ez a bizonyíték.
Szóval szerintem elég fontos eleme a nagy kérdésnek, hogy hogy is működik ez az egész.
G egyébként meg szerintem a kérdés: mit kapsz, ha megszorzod a hatot kilenccel