Én úgy gondolom, hogy felesleges ilyesmivel előjönni akkor, amikor már egész értelmes megoldások születtek erre a ploblémára.
Vegyük például a zenét. Szinte minden komolyabb zenekar rendelkezik már myspace oldallal, ahol a dalaikba bele lehet hallgatni. Ha valakinek itt elnyerik a tetszését ezek a szerzemények, akkor már nagyobb az esély arra, hogy megveszi a CD-t. Ez még fokozható azzal, ha jár hozzá pár extra (szépen kidolgozott borító, díszdoboz, extra lemez, stb.).
Vagy térjünk vissza a saját területünkre. A Linux disztribúciókat szabadon kipróbálhatod és használhatod. Ha elégedett vagy vele, felmehetsz az adott disztró oldalára és rábökhetsz a "donate" gombra.
Szerintem ez a helyes módszer, amiért a szerzők/készítők pénzt kereshetnek a műveikkel és termékeikkel. Nem pedig az emberek jogszabályokkal történő fenyegetése!
----------------------------------
Pintér Miklós
http://blog.pintermiklos.hu/