"Csináltok saját billentyűzetkiosztást, és majd lehet váltani a tetszőleges és a rovásírás között. Ott úgy is minden állítható."
Ha jól értem, a feladat a következő lépésekből áll:
1. Megkeresni a rendszerfontokat (Linux), azokat megpatkolni úgy, hogy az unicode szerinti szabad területre bepattintom a rovásjeleket.
2. Ehhez tudni kéne: a) hogyan kell a fontokat így patkolni, b) hogyan és hol kell tárolni az új jelek kinézetét?
3. Ezek után kell gyártani egy billentyűzetkiosztás-váltó alkalmazást. Hogyan, hol, stb?
4. Mindezekhez érdemes lenne olyan buhera linux változatot használni, ami elég kicsi ahhoz, hogy játszani lehessen vele, és elfusson virtualbox alatt (nem fogom az én csodaszép Ubuntumat tönkrezúzni :-) Mit javasoltok, melyik kiadást lenne érdemes piszkálni?
Ha megvan a rendszerfont, utána lenne érdemes a teljesen új lokalizációt megcsinálni. Ehhez valószínű mindent újra kéne fordítani a string-ek miatt, úgyhogy nagy móka lenne. Bár a Fájl és a többi idegesítő félszakszó helyett lehetne rendes neveket használni (nyelvújítás rulez), ez senkit nem zavarna, mert ezt a SzittyaOS-t mondjuk 5 műkedvelő ember használná.
A következő dolog a hipotetikus SzittaOS-en írt szövegek hordozhatósága. Nyilván a rendszerfonttal együtt válik olvashatóvá más gépen, vagyis a magyar kiadású Linux rendszerekbe kéne valahogy beletetetni, ami nagy diplomáciai bravúr lenne.
Ha már nagyon jól menne a dolog, ki kéne találni, miként lehetne ezeket a szöveges dokumentációkat Win-es gépeken megjeleníteni. Feltételezem, az nem megy, hogy beküldök Redmond-ba egy patkolt system.fnt-t, hogy lécci, ezt tegyétek be a W7-be :-)
Hú, nagy kaland lenne :-) Esetleg valami doksit tudna valaki ajánlani, hogy a fenti pontok megoldását milyen irányban kezdje el az ember? Ha nem is lesz belőle tényleg SzittyaOS, de remek rendszerfelfedező program.
Üdv, Cözi
u.i. Jó hely ez a HUP ;-)